На Прикарпатті силоміць мобілізували важкохворого чоловіка

Автор: Турій Роман

19 Сер, 2015 09:20

На Прикарпатті силоміць мобілізували важкохворого чоловіка

У Городенці вчора, 17 серпня, близько 19:00 просто посеред вулиці мобілізували 35-річного мешканця села Семаківці Городенківського району.

Так, за словами його дружини, чоловік поїхав у райцентр, щоб купити ліки. Там до нього підійшли представники військкомату, силоміць заштовхали в автівку й повезли у лікарню на медкомісію. Зважаючи на досить пізній час, не всі лікарі були на робочих місцях. Тому в Богдана Цебрія взяли тільки кров на аналізи, зробили кардіограму та провели бесіду з психіатром. На цьому сумнівна медична комісія й закінчилися, чоловіка визнали придатним до проходження військової служби.

Варто зазначити, що на той час у Богдана Цебрія не було з собою жодних документів, які б засвідчували його особу (військового квитка тощо). Адже чоловік просто поїхав за ліками у райцентр.

«Його забрали посеред вулиці, без документів, без грошей, у шортах, футболці і шльопанцях», – зазначила дружина мобілізованого Галина Цебрій.

Про відсутність повноцінної медичної комісії і неправомірні дії Снятинсько-Городенківського міжрайонного військкомату свідчить і той факт, що чоловік не може бути мобілізований за станом здоров’я. Як підтверджують документи, Богдан Цебрій непридатний до служби в ЗСУ у мирний час та обмежено придатний на час військового стану в зв’язку з вадами зору. Також у 2010 році він переніс дуже важку операцію, що дає ще більші підстави вважати його непридатним до військової служби. Окрім того, у нього виявили лівобічно-пахову грижу, що потребує оперативного медичного втручання. У зв’язку з цим чоловік постійно приймав знеболювальні ліки, йому заборонено піднімати тягарі та мати фізичні навантаження. Чоловік навіть планував зробити операцію в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Проте медична комісія 17 серпня вирішила, що він повністю здоровий та може проходити військову службу.

Після проходження так званої «медичної комісії» Богдана Цебрія відвезли у Снятинський військкомат, де він під тиском змушений був підписати погодження, що є добровольцем. Уночі його перевезли на Рівненський полігон. Родичі, які після 19:00 приїхали у Снятинський військкомат, уже не застали там чоловіка. Коли ж Галина Цебрій, мати та тітка Богдана намагалися з’ясувати, чому чоловіка, який не може бути мобілізованим за станом здоров’я, без жодних документів посеред вулиці забрали у військкомат, їх зухвало та грубо силоміць виштовхав із приміщення працівник військкомату, який навіть відмовився представитись, а пояснювати щось – і поготів, пише ГК.

У пошуках правди сім’я звернулася до обласного осередку «Правого сектору». Разом із його представниками вони, 18 серпня, прийшли у військову прокуратору Івано-Франківська. Проте працівник військової прокуратури, який також відмовився представитись, заявив, що такі справи не входять до їхньої компетенції, оскільки військова прокуратура не має ніякого стосунку до рішення про призов. «Є призовна комісія, яка створюється при всіх районних державних адміністраціях, туди входять представники військового комісаріату, працівники районної державної адміністрації, міліції. Вони приймають рішення щодо призову. Якщо ви хочите оскаржувати це рішення, робіть це у суді», – пояснив він.

Родичів не задовільнила така реакція військової прокуратури, тому дружина мобілізованого Галина Цебрій уже написала звернення до військового комісара Івано-Франківської області та планує завтра поїздку до чоловіка на Рівненський полігон. Сім’я впевненна у своїй правоті та намірена боротися з таким свавіллям воєнкомів.

П.С. Нагадаємо, що саме 17 серпня в Україні закінчилася шоста хвиля мобілізації, план якої виконаний тільки наполовину. То невже Снятинсько-Городенківський міжрайонний військкомат вирішив виконати план саме таким чином?!

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...