На Прикарпатті співпрацювати владі із громадою допомагають двадцять ЦНАПів
10 Лют, 2016 14:28
Сьогодні, 10 лютого, у Івано-Франківській обласній державній адміністрації розповіли про результати реалізації проекту «Підвищення якості та ефективності надання адміністративних послуг населенню Івано-Франківської області через співпрацю громади та влади».
Читайте також: Новий альбом від TVORCHI та ді-джеї з-за кордону: на Прикарпатті стартував UNDERHILL Music Festival (ФОТО)
Також обговорили перспективи реформування системи надання таких послуг.
Проект тривав на Прикарпатті 30 місяців. Його реалізація спрямована на забезпечення доступності та прозорості послуг, які надають органи державної влади та місцевого самоврядування, їх наближення до європейських стандартів. Заходи стосувалися організаційної та матеріально-технічної допомоги у створенні Центрів надання адміністративних послуг в Калуському, Коломийському та Надвірнянському районах, де був найбільший попит на отримання адмінпослуг. Проект також передбачав ознайомлення із засадами функціонування системи надання державних (публічних) послуг у Польщі та Естонії, використання і адаптацію кращих практик до наших реалій, поширення напрацювань створених ЦНАПів та обмін досвідом в рамках Мережі надання адміністративних послуг в області.
Досягненням проекту є створення сайту cnap-if.org.ua , що полегшує отримання адмінпослуг.
Також провели триденну міжнародну конференцію, видали низку друкованих матеріалів, створили веб-сайт Мережі ЦНАПів та спеціалізоване програмне забезпечення для організації електронного документообігу в центрах надання адмінпослуг.
Директор департаменту економіки ОДА Володимир Попович зауважив, що на Прикарпатті діє 20 ЦНАПів, які щомісяця надають по кілька тисяч послуг, що є непоганим показником.
“ЦНАП має бути обличчям місцевої влади та органів самоврядування. Ми удосконалюємо свою діяльність. Основна наша мета – надання якісних та своєчасних послуг”, – додав він.
Пан Володимир зауважив, що у Івано-Франківську та Калуші зменшилася кількість відвідин громадою влади. Люди отримують послуги у спеціальних центрах. Тепер декотрі з них можна отримати в онлайні.
Проблема є із фінансовим ресурсом. Чималі витрати підуть на облаштування ЦНАПів у об’єднаних територіальних громадах.
Експерт з комунікацій МГЦ “Еталон” Андрій Озорович зауважив, що більшість прикарпатців вже готові реєструвати заявки на послуги в онлайн-режимі, що не потребує стояти у чергах.
“В Україні є рішення, які дозволяють запустити технічних процес. Близько 50 послуг можна отримати на Прикарпатті через Інтернет”, – прокоментував він.
Присутні на заході висловили сподівання, що проект буде реалізовуватися у майбутньому. Це залежить від фінансування.