На Прикарпатті створили ще одну ОТГ, яка стала 900 в Україні

Автор: Єва Жасминова

18 Тра, 2019 11:43

На Прикарпатті створили ще одну ОТГ, яка стала 900 в Україні

Дубівська ОТГ завершила процес об’єднання територіальної громади і стала 900-тою офіційно створеною громадою в Україні і 33-тьою об’єднаною громадою в Івано- Франківській області.

Про це повідомили в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», який здійснював супровід процесу об’єднання громади.

На Рожнятівщині утворено нову об’єднану територіальну громаду – Дубівську ОТГ. Остаточне рішення щодо її утворення вчора одностайно підтримали депутати із шести сільських рад, які вирішили увійти до складу новоутвореної ОТГ. Сьогодні ж на сесії обласної ради було прийнято рішення, згідно якого Дубівську ОТГ включили до оновленого Перспективного плану формування тергромад області. Загалом Дубівська ОТГ стала 900 громадою, яку утворено в Україні. Про це повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей.

За його словами, Дубівська ОТГ має високий потенціал соціально-економічного розвитку та всі передумови для свого становлення.

«За своїми фінансовими показниками бюджет Дубівської громади складе – 60, 5 млн грн. Власні надходження у ОТГ зростуть у 2,2 рази – із 7,9 млн до 17, 2 млн грн. Це дозволить успішно розвивати та встановлювати територіальну громаду», – зазначив експерт.

Максим Чопей наголосив, що громаді знадобилось майже п’ять місяців, щоб пройти усі необхідні об’єднавчі процедури, які передбаченні чинним законодавством.

Зі свого боку, голова Дубівської сільської ради, ініціатор об’єднання Олександр Мухар наголошує на важливості утворення територіальної громади, оскільки вбачає у цьому процесі можливість із забезпечення соціально-економічного розвитку одинадцяти населених пунктів, які увійшли до ОТГ. Він говорить, що Дубовецька громада багата на природні ресурси, які у майбутньому можуть стати інструментами забезпечення спроможності. Зокрема, мова йде про родовища нафти і газу, лісові ресурси, землю тощо. З-поміж іншого Дубовецька громада має й значний потенціал із розвитку туризму.

Олександр Мухар наголосив на тому, що наступним кроком для громади стане підготовка необхідних документів до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших виборів голови та депутатського корпусу ОТГ.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...