На Прикарпатті утворили ДВК, хоча і з проблемами

Автор: Турій Роман

10 May, 2014 07:25

Поділитись публікацією
На Прикарпатті утворили ДВК, хоча і з проблемами

Усі без винятку окружні виборчі комісії Прикарпаття зіткнулися з проблемою недостатньої кількості поданих від кандидатів у Президенти кандидатур до складу ДВК. Шестеро  кандидатів на посаду Президента взагалі не подали своїх кандидатур до складу ДВК на Прикарпатті, говорять в ОПОРІ.

Читайте також: У Франківську говорили про те, як знайти спільну мову між парламентськими партіями та виборцями

Зокрема, через недостатню кількість поданих кандидатур дві ОВК (№ 88 – центр м. Надвірна та ОВК №90 – центр м. Снятин) утворили ДВК на день пізніше, ніж  передбачено законом. Якщо кандидати не пропонують своїх представників до складу ДВК, згідно з законодавством, дільнична виборча комісія утворюється окружною виборчою комісією за поданням її голови на підставі пропозицій членів цієї комісії. Однак, закон не говорить, з якого кадрового резерву ОВК має брати ці кандидатури. Щоб компенсувати недостатню кількість поданих кандидатур від кандидатів у Президенти, прикарпатським ОВК довелось самостійно шукати 1536 осіб для укомплектування ДВК у мінімально дозволеному кількісному складі.

ОВК №87 (центр м. Долина) та ОВК №89 (центр м. Коломия) порушили принцип пропорційного розподілу керівних посад, розподіливши їх всупереч квотам визначеним за допомогою системи «Вибори Президента України». Голови цих ОВК спостерігачам ОПОРИ мотивували таке рішення тим, що деякі суб’єкти подання відмовились від своїх квот у керівному складі ДВК та тим, що такий розподіл керівних посад у ДВК був погоджений з усіма суб’єктами подання кандидатур і ніхто з суб’єктів подання заперечень не має. Втім, оскільки процедура не передбачає такого механізму розподілу керівних посад у складі ДВК, який застосували ОВК №87 та ОВК №89, ОПОРА наголошує, що ці дві ОВК допустили порушення, сформувавши керівний склад ДВК у непередбачений законом спосіб.

У Івано-Франківській області лише 15 кандидатів подали свої кандидатури до складу ДВК. Петро Порошенко по максимуму скористався своїм правом мати по одному представнику в складі кожної ДВК – його представники є у кожній з 1034 ДВК. Майже максимально реалізували це право Юлія Тимошенко (представлена у 1033 ДВК), Микола Маломуж (представлений у 1031 ДВК), Зорян Шкіряк (представлений у  1028 ДВК), Анатолій Гриценко (представлений у 1022 ДВК), Олег Тягнибок (представлений у 1011 ДВК) та Василь Куйбіда (представлений у 1002 ДВК).

Найменше своїх представників до складу ДВК Івано-Франківської делегували Михайло Добкін (97 членів ДВК) та Василь Цушко (18 членів ДВК).

Не скористалися правом подання кандидатур до складу ДВК 6 кандидатів (Юрій Бойко, Андрій Гриненко, Валерій Коновалюк, Ренат Кузьмін, Вадим Рабінович та Володимир Саранов).

«Ці кандидати або виконують технічну функцію, або неналежно підготувалися до участі у виборчій кампанії. Підстави для таких висновків дає не лише те, що вони не подали жодної кандидатури до складу ДВК, але й те, що за ними на території області не було зафіксовано проявів високої агітаційної активності», – відзначив Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА в Івано-Франківській області.

Теги: