На Прикарпатті відбувся перший Всеукраїнський фестиваль воїнських традицій (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

26 Aug, 2018 17:29

Поділитись публікацією
На Прикарпатті відбувся перший Всеукраїнський фестиваль воїнських традицій (ФОТО)

У День 27-ої Незалежності України  в селі Липівка Рогатинського району  відбулось фейєричне дійство під назвою І-ий Всеукраїнський фестиваль бойових мистецтв “Залізна бартка”.

Читайте також: Через халатне ставлення до виконання обов'язків потерпають діти, - голова РДА про освітній заклад на Рогатинщині

Надзвичайна атмосфера самобутності була відображена сповна у цікавій патріотичній програмі, ретельно підготованій організатором ГО «Бойове мистецтво “ХОРС”» та громадою цього мальовничого села. Обжинковий обряд, ігри-змагання з барткою (топірцем),  виставки, ярмарки, презентації, виступи творчих колективів – програма фестивалю була доволі насиченою та скликала багатьох охочих не тільки позмагатися у бойовому мистецтві Хорс, яке є одним із напрямків «Залізної бартки».

“Свято вдалося на славу. Переможці змагань нагороджені своєрідними призами у вигляді ягня, порося, мішку цукру, гречки, 10 літрів  меду та інше”, – йдеться в повідомленні.

Завершили фестиваль святкова ватра зі співами та гуляннями, інформує “Галка” з посиланням на Рогатинську РДА.

Голова Рогатинської райдержадміністрації Петро Білінський також побував на даному заході та висловив сподівання, що фестиваль воїнських традицій взяв вдалий старт на Опільській землі, успішно продовжить своє майбутнє наступного року, пропагуючи збереження, відродження військових традицій і культурної спадщини Карпатського регіону.

“Мені дуже приємно сьогодні бачити таку велику дружню та згуртовану громаду, яка зуміла організувати такий чудовий фестиваль, що відображає наші українські старовинні звичаї та традиції, які ведуть нас стежкою через ціле життя”, – додав Петро Степанович.

В ході фестивалю пройшло “Караоке на селі”, під час якого звучали пісні у виконанні народного артиста України Михайла Кривеня та інших молодих виконавців.