На Прикарпатті відзначають сторіччя з дня створення легіону Українських Січових Стрільців

Автор: Людмила Баран

07 Aug, 2014 11:58

Поділитись публікацією
На Прикарпатті відзначають сторіччя з дня створення легіону Українських Січових Стрільців
100 років тому, 6 серпня 1914 року, утворено легіон Українських Січових Стрільців – військове формування, що у складі австрійської армії боронило рідну землю від окупації Російської імперії.

«Минуло 100 років, за яких український народ пережив три голодомори, дві війни, боротьбу за незалежність. Зараз перед нами нові виклики, нові загрози. Але агресор – Росія – не змінився. Як Січові Стрільці, воїни УПА, так і теперішні новітні герої, натхненні звитягою предків, продовжують боротьбу проти зовнішнього ворога. І будемо вірити, що ця боротьба буде останньою і перемога буде за українським народом», – підкреслив Іван Когуч, депутат районної ради на святкуванні історичної дати у Тисмениці.

Урочистості відбулися у середмісті Тисмениці 6 серпня біля пам’ятника Борцям за волю України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять патріотів, які боролися за волю народу у складі Січових Стрільців, Української галицької армії, УПА, хто загинув у наш час – героїв Небесної Сотні та українських військових, життя яких обірвали події на Сході України. Захід продовжився молитвою.  Під час богослужіння усі спільно помолилися за душі українських героїв.

Як відомо, заходи з відзначення 100-річчя Січових Стрільців почалися раніше цього року, зокрема, в Івано-Франківську була представлена фотовиставка “Обличчя звитяги”.