На Прикарпатті випадок небезпечної недуги: хворий з’їв немите яблуко

Автор: Турій Роман

31 Січ, 2019 16:32

На Прикарпатті випадок небезпечної недуги: хворий з’їв немите яблуко

В січні 2019 року в Івано-Франківській області зареєстровано перший випадок лептоспірозу.

Причиною захворювання стало вживання прикарпатцем немитого яблука, яке ймовірно було забруднене екскрементами миші. За даними лабораторії особливо небезпечних інфекцій в 2018 році встановлено, що майже 5,0% мишей, які були відловлені в населених пунктах області та досліджені в лабораторії, були інфіковані лептоспірами.

“Тому ставлення частини громадян до мишей як до звичного «атрибуту» житла часто призводить до захворювання на лептоспіроз і не тільки. Мишевидні гризуни є переносниками до 40 різних інфекцій. Доведено, що з їх вини загинуло більше людей, ніж при всіх війнах і революціях, які відбулися на Землі. Мишовидні гризуни приймають безпосередню участь у поширенні багатьох особливо небезпечних інфекцій для людей та тварин – це чума, сказ, лептоспіроз, лістеріоз, Ку- гарячка, рикетсіози”, – інформують в обласному лабораторному центрі.

В 2018 році в області зареєстровано 31 випадок лептоспірозу, три з яких завершились летально. В переважній більшості захворювання протікало з важкими ускладненнями та лікуванням в реанімаційних відділеннях.
Згідно проведених епідеміологічних розслідувань встановлено, що основним джерелом інфекції (80,7%) були миші. В чотири рази частіше хворіли чоловіки, ніж жінки. В переважній більшості хворіли на лептоспіроз пенсіонери та безробітні (87,1% випадків).
До 45,0% випадків захворювань пов’язані з порушенням гігієни при догляді за тваринами, виконанні господарських робіт в приміщеннях, які заселені мишовидними гризунами. Дощове літо 2018 року сприяло виживанню лептоспір в довкіллі. Тому 35,5% хворих інфікувалось лептоспірами під час купання в ставках та рибалки (в 2017р. – 27,8%).
Майже 10,0% випадків повязані з вживанням їжі, контамінованої виділеннями гризунів.
Основний шлях проникнення лептоспір в організм людини через ушкоджену шкіру та слизові оболонки. Вважається, що аліментарним шляхом заразитися неможливо, оскільки кислотність шлункового соку згубна для лептоспір, жовч знищує їх миттєво. Але зараження може відбуватися через слизову оболонку порожнини рота, особливо якщо на ній є ушкодження.
Профілактика полягає в знищенні мишовидних гризунів, захисті водоймищ від забруднення виділеннями гризунів, свійських та сільськогосподарських тварин. При високій імовірності інфікування, пов’язаного з професією, рекомендоване використання захисного одягу.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...