На Прикарпатті виявлено понад 800 нелегально працюючих найманих робітників

Автор: Турій Роман

26 Jun, 2014 07:10

Поділитись публікацією
На Прикарпатті виявлено понад 800 нелегально працюючих найманих робітників

Трудові відносини без оформлення легального трудового договору, незареєстрована зайнятість та приховування виплати заробітної плати без утримання податку на доходи фізичних осіб та відрахувань з неї є однією з актуальних проблем  сьогодення. Через бажання окремих підприємців зекономити на сплаті податків, працівники не лише позбавляються соціального захисту, але й втрачають роки трудового стажу, так необхідного для нарахування пенсій. Про це наголошують в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області.

За інформацією податківців, протягом січня-травня 2014 року проводились перевірки з питань дотримання фізичними особами – підприємцями та юридичними особами вимог законодавства при використанні у своїй діяльності праці найманих осіб, в ході яких виявлено 807 неоформлених найманих осіб. За результатами перевірок 234 фізична особа зареєструвалась суб’єктом підприємницької діяльності, а до бюджету додатково надійшло 9,5 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 44,7 тис.грн. єдиного соціального внеску.

Також, спільно з іншими контролюючими органами проведено перевірки 26 суб’єктів господарювання (13 юридичних осіб та 13 фізичних осіб-підприємців) з питань виявлення фактів ухилень від оподаткування заробітної плати, видачі її за рахунок тіньових коштів (виплати заробітної плати у конвертах, ведення подвійної бухгалтерії, тощо). Перевірками донараховано 870,5 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

При цьому, у 2 випадках встановлено факти виплати заробітної плати у вигляді надання додаткових благ, позик, в 11 випадках – заробітну плату «замасковано» у вигляді виплати інших видів доходів без утримання та перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб та у 13 випадках – встановлено утримання, але неперерахування сум податку з доходів фізичних осіб до бюджету. Інформацію про результати проведених перевірок направлено до органів влади та прокуратури для відповідного реагування.

Загалом, за п’ять місяців цього року до бюджету надійшло 430,5 млн.грн. податку з доходів фізичних осіб, утриманого із заробітної плати, що на 7,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.