На Прикарпатті впорядкують дані про поховання Першої та Другої Світових воєн (ФОТО)
21 Чер, 2018 16:02
21 червня в Івано-Франківську презентували міжнародний проект «Велика війна: поховання та історична пам’ять».
Читайте також: Голова обласної ради Сич отримав з депозитного рахунку два мільйони гривень (ДЕКЛАРАЦІЯ)
“Поступовий гурт франківців” разом з партнерами проекту отримав можливість зібрати інформацію про загиблих солдат, військові цвинтарі, одиночні та братські могили українців та іноземних громадян на Прикарпатті.
“Ми плануємо розробити сайт, на якому буде карта цвинтарів. Незалежно чи одиничний, чи масовий, і хто там похований. Також будуть надруковані 1000 карт, та плануємо Підсумкову наукову конференцію, де відбудеться презентація результатів. На конференцію приїдуть наші міжнародні партнери”, – розповів директор КП “Пам’ять” Василь Тимків.
“Також в майбутньому планують створити карти і по другій світовій війні, та додавати на сайт поховання інших країн, як наприклад, Німеччини і Австрії. Щоб люди з цих країн могли дізнатись, де поховані їх співгромадяни. Зараз для нас найголовніше – це облікувати цвинтарі області”, – повідомив Адамович “Галці”.
Головним партнером проекту стала “Польська гуманітарна команда”. Розповісти про плани проекту приїхав Артур Нємчик, керівник громадської організації “Польська гуманітарна команда”.
“Це є дуже важлива ідея – люди повинні знати де поховані їх співгромадяни”, – говорить Нємчик.
Голова обласної ради Олександр Сич наголосив, що добрим знаком є долучення до проекту істориків з Польщі.
“Приємно що до цього проекту долучився Сергій Адамович та Артур Нємчик – керівник громадської організації “Польська гуманітарна команда”. Також ми плануємо посилювати співпрацю з міжнародними організаціями, щоб на базі цього проекту зароджувались нові проекти”, – розповів Сич.
На запитання, який об’єм робіт планується на Прикарпатті Тимків відповідає :
“Загинуло велика кількість осіб, щодо військових, то приблизно 40 поховань, які можна знайти на Прикарпатті, хоча під час роботи їх може виявитися і більше. Є багато поховань, які не були зазначені хрестами чи табличками. Галичина була в епіцентрі і Першої, і Другої Світової війни”, – відповідає Тимків.
“Це той випадок коли історія об’єднює, а не роз’єднює своєю шляхетною метою”, – завершив зустріч Сич.