На Прикарпатті встановлять ще одну сонячну електростанцію

Автор: Борис Марія

11 Oct, 2015 08:40

На Прикарпатті встановлять ще одну сонячну електростанцію

В Коломийській районній раді в рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, який успішно реалізується в районі, нещодавно відбувся Форум Місцевого Розвитку району.

Читайте також: У Коломиї триває реконструкція Музею писанки (ВІДЕО)

В заході взяли участь голова райдержадміністрації Любомир Глушков, голова районної ради Богдан Болюк, голова Комітету економістів України Андрій Новак, координатор проекту МРГ в області Леся Хомин.

Громади самі вирішують, яку проблему в селі потрібно вирішити першочергово, районна влада тільки підтримує і співфінансує їхні ініціативи. Зокрема, в цьому році підтримано проекти 4 громад, на співфінансування яких з районного бюджету виділено кошти в сумі 200 тисяч гривень:

Село Великий Ключів: проект “Впровадження енергозберігаючих заходів (капітальний ремонт) у Великоключівській ЗОШ І-ІІІ ст. Коломийського району Івано-Франківської області” загальною вартістю 307,2 тисяч гривень. В школі вже розпочато роботи по заміні вікон на енергозберігаючі.

Село Семаківці: проект “Інноваційні енергоефективні заходи по вуличному освітленню в с.Семаківці та с.Замулинці. Реконструкція існуючої мережі з застосуванням світлодіодних світильників LED” загальною вартістю 314,2 тисяч гривень. Проведено тендер, вибрано підрядну організацію. Підписується угода з підрядчиком.

Село Спас: “Впровадження інноваційних технологій в системі енергопостачання в Спаському НВК із застосуванням альтернативних джерел енергії (енергії сонця)” загальною вартістю 402,2 тисяч гривень. Суть проекту інноваційна – це  встановлення сонячної електростанції та приєднання її до зовнішніх мереж електропостачання з метою здешевлення витрат на електроенергію цього навчального закладу. По суті, сонячні батареї будуть виробляти електроенергію, подавати її в загальну мережу, а заклад буде оплачувати тільки 20% витрат за транспортування електроенергії. Тобто, економія становить 80%! Вже оголошено тендер на виконання робіт по проекту.

Село Раківчик: “Інноваційні енергоефективні заходи по вуличному освітленню в с. Раківчик Коломийського району. Реконструкція існуючої мережі з застосуванням світлодіодних світильників” загальна вартість 368,7 тисяч гривень. По проекту планується монтаж електричної мережі, монтаж увідно-розподільних пристроїв, встановлення однофазних багато тарифних лічильників та лічильників, що монтуються на готовій основі і встановлення енергозберігаючих світильників  LED 30 Вт. Оголошено тендер на виконання робіт.    

Інформує Коломийська РДА.

Теги:
Хомин
Глушков
Новак
Болюк