В облдержадміністрації презентували проект «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Івано-Франківській області».
Захід проведено за підтримки департаменту соціальної політики та Благодійного фонду «Карітас», повідомляє прес-служба ОДА.
Ініціатори проведення зустрічі пояснюють, що ситуація з торгівлею людьми різко погіршується, набираючи все нових негативних тенденцій. З метою протидії цьому з жовтня минулого року на Прикарпатті втілюється зазначений проект.
За словами Людмили Сівецької, він має на меті покращення координації між відповідними державними та неурядовими організаціями. Окрім того, ним передбачено навчання фахівців, які відповідають за встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми, спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які відповідають за складання плану реабілітації постраждалих, а також мультидисциплінарних груп.
Директор Благодійного фонду «Карітас» Івано-Франківської УГКЦ отець Володимир Чорній поінформував про те, що сьогодні в Україні існують своєрідні проблеми із торгівлею людьми. Він зауважив: якщо раніше вони стосувалися жінок, то тепер це стосується ще й чоловіків. Трудове рабство є однією із найпоширеніших форм, в яке потрапляють чоловіки, емігруючи до інших держав.
За його словами, церква намагається різними засобами запобігти цьому негативному явищу, працюючи у різних напрямках. Зокрема, це допомога із отриманням статусу особи, яка постраждала внаслідок торгівлі людьми. Також надається психологічна і матеріальна допомога.
«Ми займаємося і превентивною діяльністю, – підкреслив отець Володимир Чорній. – Працюючи із найбільш ураженими категоріями населення, намагаємося розповідати про характер таких ситуацій, їх небезпеку, з метою застереження від їхнього подальшого впливу».
Заступник начальника управління – начальник відділу у справах інвалідів та організацій соціальних послуг департаменту соціальної політики ОДА Аліса Юрченко акцентувала увагу на тому, що сьогодні існує проблема із внутрішньо переміщеними особами. За словами управлінця, такі люди стають жертвами. Тому основне завдання обласної влади спільно із Благодійним фондом «Карітас» полягає у налагодженні системної співпраці з протидії таким випадкам.
Аліса Юрченко пояснює, що оформити статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, можна, звернувшись у департамент соціальної політки облдержадміністрації, де працює відповідальна особа, яка займається відпрацюванням цієї процедури та збирає відповідний пакет документів. Управлінець акцентувала увагу на тому, що в області здійснюються заходи із створення мультидисциплінарних команд.