На Прикарпатті 27 тисяч неповнолітніх не прищеплені проти кору, свинки та краснухи взагалі, або лише один раз

Автор: Андрій Макітра

03 Жов, 2023 18:11

Поділитись публікацією
На Прикарпатті 27 тисяч неповнолітніх не прищеплені проти кору, свинки та краснухи взагалі, або лише один раз

Задля того, щоб виробився колективний імунітет і не було спалахів кору, епідпаротиту та краснухи, 95% дітей мають прищепитися. Івано-Франківська область не має такого рівня охоплення вакцинацією уже тривалий час.

Як пише Галка, про це третього жовтня на пресбрифінгу щодо вакцинації дитячого населення, розповіла головна обласна педіатриня, експертка з педіатрії департаменту охорони здоров’я ОВА Лариса Підвербецька.

За її словами відповідно до календаря щеплень кожна дитина в один рік та шість років вакцинується проти кору, епідпаротиту та краснухи. І задля того, щоби виробився колективний імунітет і не було спалахів цих інфекційних захворювань, 95% дітей мають прищепитися.

“Однак наша область, як і уся Україна, на жаль, не має такого рівня охоплення вакцинацією уже тривалий час. Враховуючи характерну для кору властивість, викликати спалахи кожні 5-6 років, в Україні у 2023 році розпочата загальнонаціональна кампанія з «наздоганяючої вакцинації» проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, яка стартувала і в нашій області”, – зазначила Лариса Підвербецька.

Після проведених медичними працівниками планувань встановлено, що на Прикарпатті майже 27 тисяч дітей до 18 років не мають взагалі, або мають тільки одну дозу вакцинації проти кору, паротиту, краснухи.

Зауважувалося, що Івано-Франківська область в достатній кількості забезпечена якісною вакциною. Та в області знаходиться 193 пункти щеплень. Кожен із батьків може звернутися до сімейного лікаря та провакцинувати свою дитину.

Як раніше писала Галка, ОВА затвердила План проведення catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Читайте також: 1056 мешканців Прикарпаття цьогоріч захворіли на кір