На Прикарпатті юристи БПД через суд допомогли переселенці отримати пенсію

Автор: Борис Марія

22 Бер, 2023 17:54

Поділитись публікацією
На Прикарпатті юристи БПД через суд допомогли переселенці отримати пенсію

В Івано-Франківській області юристи Безоплатної правової допомоги допомогли переселенці з Миколаївщини оформити пенсію.

До Косівського бюро правової допомоги звернулася пані Світлана, яка переїхала з Миколаївщини. Жінка зараз проживає в Косові.

Світлана розповіла, що досягла пенсійного віку та сподівалась на отримання пенсії, оскільки має понад тридцять років стажу. Однак у призначенні пенсії їй було відмовлено через помилки та неточності в документах, що підтверджують трудовий стаж, зокрема в архівній довідці.

«Через збройну агресію рф я змушена була покинути рідну домівку в селі на Миколаївщині. Я часто хворію, тому більша частина коштів витрачалася на лікування. Очікувала настання пенсійного віку, щоб моє матеріальне становище хоч трохи покращилося, але мені відмовляють у моєму законному праві…Навіть уявити не могла, що таке трапиться….Як бути?», – нарікала пані Світлана.

Представляти інтереси жінки в суді та складати документи процесуального характеру було доручено Наталії Данилюк, юристці Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Вивчивши матеріали справи та проаналізувавши практику національних судів, юристка склала заяву до суду про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

«Помилки у первинних документах по обліку трудового стажу за наявності належним чином оформленої трудової книжки, не можуть бути підставою для виключення цих періодів роботи з трудового стажу людини, що дає їй право на призначення пенсії за віком», – зазначила Наталія Данилюк.

Суд задовольнив заявлені вимоги – було встановлено факт належності архівної довідки.