На Прикарпатті помер волонтер і майданівець Дмитро Малкович (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

11 Лют, 2024 10:13

Поділитись публікацією
На Прикарпатті помер волонтер і майданівець  Дмитро Малкович (ФОТО)

10 лютого помер учасник Революції Гідності, волонтер з села Вижній Березів, що на Косівщині, Дмитро Малкович. Він отримав поранення від гранати під час протистояння з “Беркутом”, через що згодом втратив обидві ноги. Чоловік активно допомагав українській армії.

Про це пише “Галка” з посиланням на допис голови ГО “Нескорені серця України” Ольги Гарасим’юк, спільноту “Косів імена” та “Голос України”.

Під час Революції Гідності, у збройних сутичках на вулиці Грушевського, вибух гранати посік Дмитру Малковичу ноги, йдеться у фейсбук спільноті “Косів імена“. Поранення дало ускладнення, спричинило гангрену. Чоловік пройшов тривале лікування, але 2015 року ногу довелось ампутувати.

Не маючи змоги особисто захищати Україну під час АТО, Дмитро Малкович зайнявся волонтерством, допомагав українським воїнам.
 
Чоловік зібрав команду однодумців, з якими виготовляв і постачав на фронт консерви зі свинини. Одночасно команда волонтерів проводила серед жителів, у школах і трудових колективах району збір коштів. За доброчинні пожертви купляли автомобілі, генератори, будівельні матеріали та інструменти. 
 
Загалом Дмитро Малкович організував з цією командою 19 виїздів, з яких не зміг поїхати тільки у два через хворобу.
 
 
На початку 2021 року прикарпатцю ампутували другу ногу, тож наступну поїздку на фронт він здійснив на інвалідному візку. Волонтери завантажили чотири мікроавтобуси й один легковик, зібрали майже сім тонн вантажу: продукти, великодні смаколики, господарські товари, дитячі малюнки та багато іншого. Відвідали 18 бойових точок уздовж усієї лінії розмежування, від Щастя до околиць Маріуполя.
 
“Я був на Майдані від першого до останнього дня. Отримав поранення під час бою на Грушевського. Втратив ногу у вересні 2014-го, а вже під Новий Рік поїхав до наших бійців у зону проведення АТО.
 
Не міг воювати, то допомагав, чим міг. З того часу 22 рази їздив волонтером на передову, передостанній раз повернулися 15 лютого, недавно ось – знову їздили”, – розповів навесні 2022 року Дмитро Малкович журналістам газети “Голос України“.