На Прикарпатті повністю провакциновано лише 15% літнього населення
27 Жов, 2021 13:08
В Івано-Франківській області серед 287 000 населення у віці старше 60 років повністю провакциновано лише 45 00 людей (15,5%).
Читайте також: Бурштин залишився без тепла після російського обстрілу: запускають модульні котельні (ФОТО)
27 жовтня в Івано-Франківській ОДА відбулося засідання «круглого столу» на тему «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні».
Виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію» Тимофій Бадіков у вступному слові сказав, що в Україні темпи вакцинації зростають щодня.
Однак голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук додала, що ситуація з захворюваністю погіршується. Зараз завантаженість ліжок в лікарнях Прикарпаття складає 64,1% – це досить великий відсоток.
«Медичні заклади працюють у посиленому режимі. Перервати цей ланцюжок допоможе вакцинація та дотримання карантинних умов. Наша область особлива, бо багато населених пунктів, до кампанії вакцинації ми долучаємо голів громад, селищних рад та священників. За двома показниками ми вже відповідаємо показникам «червоної» зони. У нас підвищені два показники – інфікування та рівень госпіталізації», – каже Онищук.
Технічний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні Вусала Аллахвердієва зазначила, що ВООЗ поставила перед собою ціль, аби 10% населення кожної країни були вакциновані до вересня 2021 року, проте згодом цей показник змінили до 30% до кінця 2021 року.
«Більшість країн Європи досягли показника 85% вакцинації серед медичних працівників. У США провакцинували понад 83% літніх людей.
В Україні значно зросло охоплення після того, як ввели заборону на міжобласні перевезення не вакцинованих людей, говорить Аллахвердієва.
В Івано-Франківській області двома дозами провакциновано 12,7% населення. Серед 287 000 населення у віці старше 60 років повністю провакциновано лише 45 00 (15,5%).
«Люди похилого віку – 21% від населення області, і вони отримали лише 25% введеної вакцини – це означає, що літні люди мають малий пріоритет, і вони обслуговуються так само, як і загальне населення. Хоча вони перебувають у групі ризику, про це говорить показник смертності», – додає Аллахвердієва.
Вона запропонувала поводити більше роботи на місцях – у громадах та селах. Робити оголошення в спільнотах громад, на спеціальних дошках оголошень та інше.