На Прикарпатті проблема з довезенням школярів, бо не вистачає автобусів, — Кімакович (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

24 Лис, 2023 15:03

Поділитись публікацією
На Прикарпатті проблема з довезенням школярів, бо не вистачає автобусів, — Кімакович (ФОТО)

На Прикарпатті не вистачає автобусів для перевезення школярів, зокрема — у гірських районах. Проблему планують вирішити у співпраці з державою.

Читайте також: Після "візиту" антивакцинатора Стахіва директор Єзупільського ліцею - у передінфарктному стані

Про це пише «Галка» з Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України в Івано-Франківській ОВА.

Директор департаменту освіти й науки Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович розповів, що з початку війни до області переїхали 11 000 учнів з інших регіонів, а 9687 прикарпатських школярів виїхали та залишаються закордоном.

«Також закордоном знаходяться 1339 дітей дошкільного віку. Вагомим є виклики для наших садочків щодо укриттів, адже не всюди вони є. Щодо шкіл, то у всіх школах області, крім пʼятьох, є укриття або використовується укриття інших установ», – каже Кімакович.

Одна з проблем — підвезення дітей до шкіл, адже більшість автобусного парку було мобілізовано для потреб військових.

«Наша область гірська і не скрізь можна організувати роботу опорних закладів. Тому важливо мати шкільні автобуси. Нам спільно з обласною владою вдалося частково відновити автобусний парк», – додає Кімакович.

Заступник міністра освіти та науки України Андрій Сташків повідомив, що у державному бюджеті закладають кошти на модернізацію харчоблоків та придбання автобусів для перевезення школярів у різних регіонах країни.

Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук наголосила головам громад, що попри державне фінансування, їм потрібно закладати у бюджетах співфінансування на шкільні автобуси.