На Прикарпатті розпочнуть проєкт, який допоможе знайти сім’ї дітям-сиротам (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

10 Nov, 2023 17:44

Поділитись публікацією
На Прикарпатті розпочнуть проєкт, який допоможе знайти сім’ї дітям-сиротам (ФОТО)

На Івано-Франківщині реалізовуватиметься проєкт «Турботливі родини для 1000 дітей». Його мета – знайти сім’ї для дітей з інших областей, де ведуться бойові дії, які втратили батьків чи потребують опіки, та прикарпатських дітей.

Про це пише Галка з посиланням на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко розповідає, що найголовніша мета служб у справах дітей – вчасно відреагувати та зробити все можливе, щоб захистити кожну дитину, яка цього потребує.

“Ми зацікавлені у тому, щоби кожна дитина в нашій країні мала свою сім’ю та усі соціальні фахівці зосереджують максимум зусиль задля цього. Найголовніше у діяльності профільних служб – вчасно та ефективно, в рамках чинного законодавства, захистити кожну дитину, яка сьогодні є на теренах області. Прикарпаття стало надійним тилом та опорою для переміщених дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. А задля цього ми об’єднали зусилля обласних, районних служб у справах дітей, органів місцевого самоврядування, міжнародних донорів щоби подбати про дітей з інших областей нашої країни, де ведуться бойові дії, які втратили батьків чи потребують опіки, та прикарпатських дітей», – зазначила Людмила Сірко.

Проєкт Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для тисячі дітей» впроваджується ГС «Українська мережа за права дитини». Ця ініціатива реалізується у рамках програми ЮНІСЕФ з розбудови системи кращого догляду за дітьми в Україні «Родина для кожної дитини».

Програма включає роботу щодо посилення превентивних заходів, аби запобігти потраплянню дітей в інституційні заклади, розширення можливостей альтернативних сімейних форм виховання та підтримки сімей, які перебувають у групі ризику.