“На Прикарпатті спостерігається значне підвищення захворюваності на COVID-19 серед дітей”, – Савчук

Автор: Зелінська Таня

14 Oct, 2021 10:05

“На Прикарпатті спостерігається значне підвищення захворюваності на COVID-19 серед дітей”, – Савчук

Головний державний санітарний лікар області, в.о генерального директора ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Руслан Савчук звертається до працівників закладів освіти стосовно необхідності вакцинації проти COVID-19.

Читайте також: Війна - не привід не імунізуватися. Чи вистачає вакцин на Прикарпатті?

Протягом минулих 10 тижнів спостерігається стабільний ріст захворюваності на COVID-19. Зокрема, щодня зростає кількість хворих дітей шкільного віку.

Міністерство охорони здоров‘я України та Міністерство освіти і науки України рекомендують з 18 жовтня розпочати дострокові канікули, оскільки під час навчально-освітнього процесу діти контактують з великою кількістю людей, зокрема з людьми, які є невакцинованими. Тому дострокові канікули для школярів дозволять мінімізувати поширення коронавірусної хвороби шляхом зменшення кола контактування дітей з іншими особами, які потенційно можуть бути інфікованими COVID-19.

“За нашими даними тижневий ріст захворюваності COVID-19 серед дітей становить 31,11%”, – каже Савчук.

Минулого тижня в області за добу було підтверджено 30 випадків інфікування COVID-19 серед дітей, практично всі — діти шкільного віку.

Варто зауважити, що багато випадків захворювання зафіксовані саме в тих територіальних громадах, де низькі темпи вакцинації, як серед населення, так і серед працівників закладів освіти.

Низьке охоплення вакцинацією працівників закладів освіти фіксується в шести територіальних громадах області.

До прикладу, в Косівській ОТГ провакциновано 43,36% працівників закладів освіти, а от від початку пандемії на території громади зафіксовано 200 випадків інфікування COVID-19 серед дітей шкільного віку.

“Тому, я вкотре наголошую на необхідності вакцинації проти COVID-19. Саме вакцинація освітян – це безпека та здоров‘я дітей.

Впевнений, що люди, які виховують та навчають молоде покоління є небайдужими до їхнього здоров‘я. Тому спільними зусиллями громадськість зможе подолати пандемію та повернутися до звичного життя, а освітяни зможуть в очному режимі виховувати свідоме та здорове нове покоління нашої держави.

Щодня система охорони здоров‘я працює в посиленому режимі протидії COVID-19, але у всього є свої можливості… Бережіть себе та своїх близьких!”, – додає Савчук.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry