На Прикарпатті стартує 18 Мандрівний фестиваль документального кіно

Автор: Турій Роман

08 Oct, 2021 10:13

На Прикарпатті стартує 18 Мандрівний фестиваль документального кіно

Право на здоров’я: на Прикарпатті стартує 18 Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA з темою повного одужання

Мандрівний фестиваль Docudays UA знову стартує на Прикарпатті. Цьогоріч з темою «Повне одужання», яка присвячена праву людини на здоров’я. Через правозахисні заходи та документальні стрічки глядачі зможуть сфокусуватися на роздумах про те, як пандемія змінила кожного з нас, наше суспільство, країну та світ.

За словами регіональної координаторки від ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” Тетяни Пігурської, чимало цікавого заплановано саме у громадах області: ”З середини жовтня ми вирушаємо у села з виставкою стендів про права людини. Розпочнемо з Косівщини. Ця експозиція дає можливість краще зрозуміти свої права, розпізнати, коли їх порушують та вчасно запобігти цьому. Разом зі стендами веземо й три документальні фільми – про безпеку в інтернеті, боротьбу зі залежністю, яка впливає на відносини у сім’ї, а також про шлях прийняття батьками своїх дітей з інвалідністю такими, які вони є”.

Виставку планують привезти й до Снятинської, Коломийської, Печеніжинської, Старобогородчанської, Калуської та Угринівської громад. Ті населені пункти, які також хочуть приєднатися до заходів, можуть написати про це на сторінку організаторів.

Ще одну виставку готуються презентувати вже в Івано-Франківську. Вона складається з двох серій, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих, — кольорову та чорно-білу. Формат перегляду самої виставки досить нетиповий. Оглянути залу з роботами можна буде за допомогою VR-шоломів.

Сам фестиваль стартує уже 9 жовтня з візиту до Івано-Франківська словацької режисерки Майї Мартіняк. Вона презентує свою стрічку “Невидимі”, що розкриває неоднозначну й заперечувану суспільством тему пологової травми.

“Ми поділимося корисним знанням про те, де можна отримати допомогу у випадку порушення прав під час пологів. Переглядатимемо та обговорюватимемо й стрічку “76 днів”. Фільм демонструє неймовірні історії людей, які опинилися в епіцентрі початку пандемії у місті Ухань”, – зазначив регіональний координатор від ГО “СТАН” Андрій Волик.

За анонсами згаданих подій можна спостерігати на сторінці Мандрівного Docudays UA на Прикарптті (https://bit.ly/3oVSHg7).

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry