На Прикарпатті судитимуть “посадовця” фейкової адміністрації на Луганщині

Автор: Застава Максим

05 Oct, 2022 10:41

Поділитись публікацією
На Прикарпатті судитимуть “посадовця” фейкової адміністрації на Луганщині

В Івано-Франківській області судитимуть 60-річного Миколу Вербицького, який обійняв посаду заступника голови “адміністрації Біловодського району ЛНР”.

Як повідомляють в обласній СБУ, до 2016 року, він був керівником Управління агропромислового розвитку Біловодської районної державної адміністрації Луганської області, передає “Галка“.

Після окупації Біловодська російська влада утворила там незаконну фейкову «адміністрацію Біловодського району ЛНР» та підібрала посіпак, готових співпрацювати з загарбниками. Фігурант обійняв посаду одного з заступників окупаційного голови цієї так званої «адміністрації».

Він брав участь у псевдореферендумі про входження окупованої частини Луганської області до російської федерації. Під час його проведення разом з іншими колаборантами провів публічний пропагандистський захід на підтримку рф.

Колаборант обвинувачується у добровільному зайнятті громадянином України посади пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території.

Цей злочин, передбачений ч. 5 ст. 111-1 КК України, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області спільно з ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Обвинувачення в суді підтримуватиме Івано-Франківська обласна прокуратура.