На Прикарпатті вчителі недоотримують кошти, бо класи мають недостатньо учнів
13 Кві, 2021 12:06
У чотирьох громадах Івано-Франківської області педагоги недоотримують заробітну плату, адже класи не мають достатньої кількості учнів. Через це призначена для цих громад менша освітня субвенція.
Читайте також: Тижні лікування й штучна кома: у Франківську від правця врятували дитину (ФОТО)
Про це йшлося 13 квітня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, інформує “Галка”.
Депутатка обласної ради Євгенія Бардяк розповіла, що у чотирьох громадах Прикарпаття виникла проблема з освітньою субвенцією, через що вчителі недоотримують зарплатню.
“Спочатку до мене звернулися представники педагогічної Долинської громади. Після цього Городенківської, Снятинської та Косівської звернулися з питання оплат праці педагогів у цих громадах. Коли об’єдналися громади… Для тих міст, які не мали статусу міст обласного значення, з кількістю населення понад 40 000 і сільським населенням понад 25%. Розрахункова наповненість класів на 2020 рік становить 17,5 учнів. На 2021-2022 роки становить 21 учень. Для певних громад такі показники нереальні. До прикладу, у Снятинській громаді кількість сільського населення складає 76%, класи малі і педагоги недоотримують зарплатні”, – говорить Бардяк.
У Долині на цей рік понад 19 учнів на клас, але є проблема з вихователями в групах продовженого дня. Цих вчителів не вистачає, виникає дефіцит заробітного фонду.
Голова профспілки вчителів Долини Іван Мельник розповів про своє бачення ситуації, яка склалася.
“Після реформи наша громада недоотримує 49-56 мільйонів гривень субвенції на освіту. Звідки виникле таке недофінансування? Перша причина, наша громада досить численна, одна з найбільших. І ми потрапили у той проміжок, де у класі має бути 21 дитина. Цей розрахунок дав нам такий розрив і недофінансування, бо у нас в класах по 19 дітей”, – говорить чоловік.
Він просить депутатів облради звернутися до Кабміну, аби змінити формулу розрахунку освітньої субвенції. Долинська громада не зможе цього року забезпечити різницю, яка виникла. Мельник додає, що міськрада вже додала 10 мільйонів гривень на фінансування освітньої галузі.
Голова комісії з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики Богдан Томенчук закликав членів комісії підтримати це звернення. Він наголосив, що це не б’є по бюджету області, а впливає на саму ефективність інструменту.
Дане звернення мають розглянути на черговій сесії обласної ради 23 квітня.