На Прикарпатті відбулися ігри для людей з інвалідністю (ФОТО)

17 Oct, 2021 19:22

Поділитись публікацією
На Прикарпатті відбулися ігри для людей з інвалідністю (ФОТО)

На Прикарпатті відбулися десяті ювілейні спортивно-рекреаційні ігри для людей з інвалідністю.

Читайте також: Ти вже не плач: чотирьом франківським атовцям вручили квартири (ФОТО)

Метою заходу є популяризація активного способу життя серед фізично-неповносправних через залучення їх до занять спортом, а також підняття питання доступності як невід’ємної складової безбар’єрного середовища. Про це йдеться на сайті ОДА.

«Спорт для осіб із порушенням слуху, зору, опорно-рухового апарату, розумового розвитку – це система занять фізичною культурою, ігровою діяльністю та спортом людей з інвалідністю, яка є елементом соціальної адаптації та рекреації. Також пріоритетними напрямками держави є соціальна, освітня, економічна, громадська, цифрова та фізична безбар’єрність. Сьогодні важливо забезпечити доступність для всіх потребуючих громадян і невідкладність створення умов для захисту права людей з інвалідністю у суспільстві», – наголосив активіст Микола Макар.

У програмі – показові виступи та спорт на кріслах колісних, настільний теніс, хокей на візках, бочія, крикет, дарст, слалом, техніка їзди та долання перешкод на кріслі колісному.

Заступник начальника управління спорту ОДА – начальник відділу спортивно-масової роботи, розвитку олімпійських та неолімпійських видів спорту облдержадміністрації Костянтин Лисейко привітав учасників та зазначив:

«Спортивна активність для дітей з особливими освітніми потребами надважлива. Рекреаційні ігри – це система заходів, пов’язана з використанням вільного часу людей для їх оздоровчої, культурно-ознайомчої і спортивної діяльності та сприяє контактам, взаєминам між людьми для успішної життєдіяльності», – зазначив посадовець.

Довідково

Рухливі спортивно-рекреаційні ігри особливо важливі і привабливі для людей з інвалідністю тим, що спеціально спрямованими вправами надають на їх організм трофічний вплив, що сприяє відновленню іннерваційних механізмів, поліпшенню психомоторних показників розвитку, поліпшенню роботи серцево-судинної, дихальної систем, вестибулярного апарату, корекції порушеної постави.

Теги: