Світ ще недостатньо знає про нас: у Франківську говорили про розмаїття Карпатського регіону (ФОТО)
28 Лис, 2024 17:40
Попри ранковий обстріл та відключення світла, в Івано-Франківську відбувся другий форум “Сакральні Карпати”, який зібрав близько 300 учасників з України та з-за кордону. Форум був присвячений культурній, екологічній, економічній та історичній унікальності Карпат. Серед учасників – науковці, громадські діячі, представники влади та духовенства.
Читайте також: Якщо відключення будуть довші, освітні заклади стануть «пунктами незламності» – Марцінків
Про це пише “Галка” з Університету Короля Данила.
Перший проректор УКД Михайло Косьмій зазначає, що захід охоплює кілька важливих напрямків – науковий, екологічний, економічний і культурний.
“Форум “Сакральні Карпати” вже став міжнародним завдяки участі представників з різних країн. Це захід, який охоплює наукові дослідження, проблеми Карпатського регіону, а також питання екології, традицій, звичаїв та економічного потенціалу місцевих громад. Окрім того, форум активно залучає людей, які цікавляться духовною складовою Карпат — їх ідентичністю та менталітетом”, – підкреслив він.
Настоятель храму св. Різдва села Криворівня о. Іван Рибарук ділиться, що культура Карпат – це потужна зброя в інформаційній війні.
“Світ ще недостатньо знає про нас, і ми маємо змінити це. Карпатська культура унікальна, і ми працюємо над тим, щоб вона отримала статус спадщини ЮНЕСКО. Практика показує, що кожен, хто знайомиться з нашими традиціями, залишається враженим”, – додав отець.
У рамках заходу відбулася виставка картин, демонструвалися ліплення глиняних виробів, а також подію доповнював виступ хору.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підкреслив унікальність Карпатського регіону.
“Франківщина – це Гуцульщина, Бойківщина та Лемківщина. Жоден інший регіон не має такої етнічної різноманітності. Карпати об’єднують нас, і ми співпрацюємо з угорськими, польськими, словацькими містами задля розвитку нашого регіону”, – сказав він.
Міжнародну співпрацю Угорщини та України в контексті розвитку туризму представляв Ласло Гельмечі, мер міста Загонь.