На Прикарпатті знімають документальний фільм про місцевих волонтерів (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

01 Кві, 2024 17:55

Поділитись публікацією
На Прикарпатті знімають документальний фільм про місцевих волонтерів (ФОТО)

У селах Карпат вже протягом місяця знімають документальну стрічку “Справжні” про діяльність Карпатського волонтерського центру, що діє від початку повномасштабної війни в Україні. Премʼєру фільму планують на початку вересня. 

Як розповіла “Галці” творча команда, в основу стрічки “Справжні” лягли історії місцевих мешканців, волонтерів, які спільними силами побудували волонтерський штаб, щоб забезпечувати військових ЗСУ та добровольців ТРО всім необхідним. Вони створили координаційний центр, побудувати логістичні шляхи з Європи, забезпечити спальними місцями та харчуванням багатьох біженців, знаходили та закупляли деталі до автівок та квадроциклів, амуніцію, а також їжу для захисників.

Задум фільму належить керівнику Карпатського волонтерського центру —  Андрію Мартищуку.
Режисери фільму – Денис Воробйов, військовий журналіст та документаліст, та Дмитро Ципердюк, відомий український діяч, керівник музичного гурту LUIKU, художній режисер, постановник.

“Однією з найбільших складнощів було те, що наші герої — це не актори, а звичайні люди, які не звикли до камер. Перед кожним інтервʼю ми знайомилися з ними, шукали спільну мову, щоб отримати їхню довіру та розкрити всю емоційну сутність їхніх історій”, — розповідає Денис Воробйов.

Тож, у документальному фільмі “Справжні”, на прикладі звичайних людей, режисери Денис та Дмитро планують розповісти світові про такі риси українського народу як щирість, повага, чесність і турбота за рідну країну. Головна ідея фільму полягає у дослідженні “феномену” української єдності та соціальної згуртованості українського суспільства:

“Це звичайні люди, які на день виготовляли більше ніж 70 ліжок на маленькому підприємстві, кожен день з однієї хати жінка відвантажує 50 банок тушонки на фронт, та близько десяти тисяч пельменів та вареників на добу для переселенців від Дорянського Борщику“. І це день у день, протягом багатьох місяців…” — ділиться враженнями режисер фільму.

Технічна складова фільму відповідає міжнародним стандартам кіновиробництва, та європейським стримінговим платформам як Netflix та HBO. Але для українських глядачів фільм має бути доступним безплатно на майданчику українського кінотеатру MEGOGO.

“Справжні — не лише документальна робота, але й велика подяка всім, хто безстрашно стоїть на захисті мирного життя та допомагає тим, хто цього потребує. Звичайні люди стали справжніми символами української нації й продемонстрували справжню єдність, яка так необхідна для нашої перемоги!”, — додає Денис Воробйов.

Премʼєра фільму очікується, на початку вересня. Допремʼєрний показ планується у серпні у селі Яблуниця на відкритому кінотеатрі розташованому на території туристичної локації “Полонині Перці”.

Довідково: 

Карпатський волонтерський центр був створений у селі Яблуниця на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. За два роки війни організація активно допомагає ЗСУ та переселенцям. Співзасновник та керівник центру — місцевий підприємець, засновник котеджного містечках Skogur Андрій Мартищук.

Документальний досвід Дениса Воробйова триває ще з Сірійської війни 2015-2017р., та декілька відомих в Європі проєктів знятих на передовій під час повномасштабної російської-української війни.

Зокрема, “Загартовані страхом” (Війна очима дітей) був офіційно представлений в Брюсселі, 1 липня на день захисту дітей, та протягом місяця транслювався на широкому екрані у багатьох країнах Європи, та Грузії. Також, показ цієї стрічки попередню відбувся на закритому показі у Ватикані, що мало суцільний вплив на повернення українських дітей з окупованих територій.

Дмитро Ципердюк — відомий український діяч і режисер. Завдяки його роботі відбувалися значні українські проєкти, такі як Євробачення. Його творчість відома далеко за межами України, завдяки музичному проєктові LUIKU, що є справжнім джерелом української етнічної культури.