На Раді оборони області прийняли рішення про відкликання батальйону “Прикарпаття” з небезпечної зони

Автор: Людмила Баран

09 Jul, 2014 17:13

Поділитись публікацією
На Раді оборони області прийняли рішення про відкликання батальйону “Прикарпаття” з небезпечної зони

Відбулося естрене засідання Ради оборони області, спричиненого протестом матерів і дружин бійців батальйону.

На засіданні прийняли рішення звернутися до Генштабу, щоб військових з Прикарпаття забезпечили технікою, а  в разі, коли їм не нададуть гідної підтримки, то їх слід перевести з місця дислокації. Телеграму зі зверненням направлять у Генштаб.

Також члени Ради оборони проголосували за те, щоб звернутися до Генеральної прокуратури України, щоб та розпочала кримінальне провадження у справі вбивства начальника штабу БТО “Прикарпаття”  Юрія Барана.

Крім того, голова ОДА Андрій Троценко сказав, що сім’ї загиблого виплатять грошову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень.

Також було прийнято рішення негайно доставити в батальйон необхідні засоби захисту. Для забезпечення потреб військових закуплять запчастини до автомобільної техніки та паливно-мастильні матеріали (акумулятори 140, акумулятор 90, радіатор 4320 до автомобіля Урал, бензопили, дизпаливо, коробка роздаточна до автомобіля Камаз, генератор дизельний), спеціалізоване обладнання (тепловізори, прилади оптичні та нічного бачення, приціли).

На засіданні Ради оборони  були присутні стривожені  матері й дружини бійців батальйону Івано-Франківської області вони плакали, висловлювали скарги й звинувачення присутнім державним посадовцям.

За словами жінок, бійців не годують вже 3 дні, їх обстрілюють. При цьому у військових немає бронетехніки, і вони пересуваються з допомогою шкільних автобусів. Як повідомили їм їхні близькі, БТО “Прикарпаття” співпрацює з 72-ою механізованою бригадою, яка не надає їм підтримки. До прикарпатських військових погане ставлення, їх називають “бандерівцями” і “смертниками”. Один батько сказав, що за словами його сина, який перебуває в АТО, вже 5 осіб склали зброю і за власним бажанням покинули батальйон. Жінки зааплодували цій звістці.

Комісар Ігор Павлюк спробував заспокоїти жінок, він подзвонив до командування батальйону. Навіть дав одній з матерів теж поспілкуватися з речником по телефону. За повідомленням Павлюка, техніку для прикарпатських військових вже підвозять, і найближчим часом вони не будуть брати участі в бойових діях.

Однак родичі бійців батальйону цілковито  не заспокоїлися.