На радість чиновникам на Prozorro до кінця війни скасували проведення аукціонів

Автор: Вадим Войтик

04 Січ, 2023 11:26

Поділитись публікацією
На радість чиновникам на Prozorro до кінця війни скасували проведення аукціонів

Кабінет міністрів тимчасово, до кінця дії воєнного стану, скасував аукціони у системі Prozorro – рішення зумовлене відсутністю доступу всіх учасників торгів до системи через обстріли енергосистеми.

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки з посиланням на постанову №1495 від 30 грудня.

Аукціони не проводитимуться на період дії воєнного стану і та протягом 90 днів з моменту його припинення. 

“Як відповідь на блекаути, ми тимчасово скасували електронні аукціони. Від сьогодні всі торги, що будуть оголошені в Prozorro, будуть проводитися без аукціону. Тобто тендерна пропозиція учасника є остаточною, і виграє той, хто дав найменшу ціну під час подання пропозиції”, – пояснила віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко. 

За її словами, в умовах відключення електроенергії, не всі учасники мали рівну можливість торгуватися в аукціоні, а це є ключовим принципом публічних закупівель. “Ми повернемо аукціони, як тільки ситуація стабілізується”, – додала вона.  

Аукціони через систему публічних закупівель Prozorro був важливим антикорупційним кроком. Починаючи з 2016 року на прозору систему закупівель перейшли державні установи та комунальні підприємства Прикарпаття.

Однією з найважливіших переваг аукціонів стало істотне зниження вартості об’єкту закупівлі та вільний доступ до закупок широкого кола бізнесів на противагу так званим “своїм” підрядникам. 

Останні роки головними “розвагами” чиновників, зокрема івано-франківської мерії, стали маніпуляції та обхід вимог системи Prozorro.