На Рогатинщині лісівники ліквідовують стихійні сміттєзвалища поблизу лісу (ФОТО)
04 Кві, 2019 07:49
На Рогатинщині тривають заходи приурочені до Міжнародного дня лісів.
Лісівники ДП «Рогатинський лісгосп» цьогоріч планують заліснити 11 гектарів зрубів 2018 року, а також на чотирьох гектарах провести лісовідновлення. Всього на Рогатинщині висадять 35 тисяч лісових культур, ще 15 тисяч використають для доповнення ділянок, що залишені під природнє поновлення.
Крім посадки, лісівники Рогатинщини навесні займаються ліквідацією стихійних сміттєзвалищ, інформує “Галка” з посиланням на Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.
“Так, дорога Івано-Франківськ – Львів пролягає через село Руда. Це популярний маршрут серед охочих відпочити на природі. Правда, відпочивальники часто нехтують прибиранням після себе. Лісівники Рогатинського лісгоспу ліквідували численні стихійні сміттєзвалища, розчистили чагарники. Об’єми побутового та будівельного сміття вражають”, – йдеться в повідомленні.
Працівники лісової охорони нагадують громадянам про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами.
Згідно зі ст. 73 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Засмічення лісів відходами» передбачено накладення штрафу на громадян від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 10 до 20. Згідно зі ст. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель» передбачено накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ці штрафи мають право накладати органи державного контролю за використанням і охороною земель та органи в сфері екології та природних ресурсів.
Крім того, тримати в належному стані ввірені їм території поза межами населених пунктів входить до обов’язків сільських та селищних рад. Лісничі району закликають краян проявити повагу до природи, підготувати до свят не лише власні подвір’я, але й бути господарниками навколо свого села та міста.