На росії святкують “перемогу” над путчем Пригожина. ФСБ закрило кримінальну справу щодо путчистів

Автор: Вадим Войтик

27 Jun, 2023 18:02

Поділитись публікацією
На росії святкують “перемогу” над путчем Пригожина. ФСБ закрило кримінальну справу щодо путчистів

ФСБ росії закрило кримінальну справу щодо “вагнерівців”, які організували військовий заколот. Російські чиновники наввипередки дякують путіну, який “врятував росію”, а путін відзначає силовиків.

Вдень 27 червня президент держави-агресора путін виступив перед військовими з ґанку Грановитої палати у Кремлі. За його словами, вони “фактично зупинили громадянську війну” в росії, бо стали “на шляху смути, результатом якої неминуче був би хаос”.

“Частини Міноборони, росгвардійці, співробітники МВС та спеціальних служб забезпечили надійну роботу найважливіших центрів управління, стратегічних, у тому числі оборонних, об’єктів, безпеку прикордонних регіонів, міцність тилу наших Збройних Сил, усіх бойових з’єднань, які продовжували в цей час героїчно боротися на фронті. . Нам не довелося знімати бойових підрозділів із зони СВО, – заявив диктатор.

путін оголосив хвилину мовчання на згадку про льотчиків, які загинули під час заколоту. Хто саме їх убив, він не пояснив. Прізвище Євгена Пригожина він також не називав, як і під час решти всіх публічних звернень з приводу повстання.

Засідання Держдуми росії 27 червня почалося з оплесків на знак подяки путіну “за позицію, за те, що він зробив”, а також Олександру Лукашенку “за допомогу, яку він надав”.

Тим часом кримінальну справу за фактом збройного заколоту ПВК Вагнера припинено. 

“Під час розслідування кримінальної справи встановлено, що його учасники 24 червня припинили дії, спрямовані на скоєння злочину. З урахуванням цього та інших обставин, що мають значення для розслідування, слідчим органом 27 червня винесено постанову про припинення кримінальної справи”, — заявили у ФСБ росії.

Засновник ПВК Вагнера Євген Пригожин 23 червня оголосив про «марш справедливості» на Москву за участю найманців його воєнізованого угруповання. 

У ніч проти 24 червня найманці ПВК Вагнера без бою зайняли Ростов-на-Дону, а частина бійців вирушила до Москви. Увечері 24 червня Пригожин після переговорів з Олександром Лукашенком заявив, що найманці “йдуть у зворотному напрямку до польових таборів згідно з планом».

Силовики фактично самоусунулись під час заколоту.