На Рожнятівщині спостерігачів намагалися вигнати з дільниці (ВІДЕО)

Автор: Костинюк Олександр

25 Oct, 2020 11:01

Поділитись публікацією
На Рожнятівщині спостерігачів намагалися вигнати з дільниці (ВІДЕО)

Посилаючись на неіснуючу постанову, представники дільничної виборчої комісії примушували спостерігачів покинути дільницю.

У селі Ясень Рожнятівського району на дільниці №260666 після ранкового засідання, перед 08:00 голова ДВК оголосила: “Шановні спостерігачі, ви маєте покидати дільницю що 15 хвилин”, зіславшись на вказівку ТВК.

Про це інформує “Галка” з посиланням на сайт Громадянської мережі “ОПОРА”.

Представники ДВК зателефонували у Перегінську ТВК, а там зіслалися на якусь постанову, яку, нібито, надіслали членам ДВК у Viber-групу. Коли члени комісії попросили надіслати цю постанову повторно, то у відповідь нічого не отримали.

Натомість, представники Громадської мережі ОПОРА зателефонували голові Перегінської ТВК Руслані Полич, яка запевнила, що спостерігачів ніхто не примушуватиме покидати дільницю.

Відповідно до частини 9 статті 60 Виборчого кодексу офіційний спостерігач від громадської організації має право:

– бути присутнім із дотриманням вимог цього Кодексу на засіданнях окружної, територіальної (територіальних), дільничних виборчих комісій відповідного територіального виборчого округу;

– перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та встановленні підсумків голосування, не заважаючи при цьому членам виборчої комісії фізично;

– здійснювати фото-, відеозйомку та аудіозапис.

Теги: