З 3 по 5 травня на ХVII міжнародний фестиваль завітають учасники з 20 країн: Австралії, Бельгії, Британії, Ізраїлю, Італії, Китаю, Люксембурга, Мексики, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, США, Туреччини, Франції, Чехії та України.
Читайте також: Кількість обстрілів буде зростати – мер Франківська
Під час прес-конференції 26 квітня міський голова Руслан Марцінків розповів, що місто цьогоріч двічі прийматиме ковалів – безпосередньо на “Святі Ковалів” та у вересні Асоціацію ковалів, інформує “Галка“.
“Ми раді, що місто змогло вибороти нагоду приймати Асоціацію ковалів. Зараз люди з-за кордону не бояться до нас їхати, бо розуміють, що війна далеко. Напевно, тому цього року на фестиваль завітають так багато учасників”, – каже Марцінків.
Цього разу місто так само планує придбати виріб, який ковалі створять під час фестивалю.
Організатори розповідають, що вперше в рамках фестивалю відбудеться наукова-практична конференція, яка спрямована на розвиток ковальство в Україні, а також буде випущене видання, яке зможуть отримати ті, хто навчаються цьому ремеслу.
Міський голова також зазначив, цьогоріч на фестиваль вперше завітають ковалі з Китаю.
Програмна керівниця Мар’яна Заклінська розповідає, що “Нічне кування” започаткували три роки тому, але вперше відбудеться спільна імпровізація від джаз-виконавця Марка Токаряг та ковалів.
Цього року учасники фестивалю і організатори прагнуть привернути увагу до проблеми екології. Так, митці на площі Бастіон куватимуть якорі, які доповнять інсталяцію Валеріана Федорака “Зниклі ріки”.
У рамках фестивалю також проведуть збір коштів для полонених українських моряків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим дивуватимуть франківців та гостей міста на “Святі ковалів” (ПРОГРАМА)