На Тисмениччині ветеранкам ОУН-УПА вручили медалі (ФОТО)

Автор: Борис Марія

10 Кві, 2018 18:44

На Тисмениччині ветеранкам ОУН-УПА вручили медалі (ФОТО)

6 квітня представники влади Тисменицького району завітали до ветеранок ОУН-УПА із приємною місією – вручити пам’ятні медалі.

Читайте також: Прикарпатським поліціянтам розповіли про лідерство та принципи гендерної рівності (ФОТО)

Курська Ганна Андріївна, Клюба Марія Олексіївна із с. Ямниця та Карабін Єва Томівна із с. Загвіздя, яким районною профільною комісією встановлено статус ветерана-учасника ОУН-УПА, нагороджені ювілейною відзнакою Івано-Франківської обласної ради «75 років Української повстанської армії», інформує Тисменицька РДА.

Передаючи учасницям національно-визвольної боротьби нагороди, а це – ювілейна медаль та посвідчення, Степан Мандибур відзначив їх особистий вклад у боротьбу за незалежність України та привітав зі святом Воскресіння Христового, побажав міцного здоров’я, родинного затишку і миру. До нагород ветеранки ОУН-УПА отримали продуктові набори до Великодніх свят.

Довідково

Курська (Савчак) Ганна Андріївна – ветеран-учасник ОУН-УПА. Народилася 01 вересня 1927 року у с. Ямниця. Чотирнадцятирічною вступила до Організації українських націоналістів. Мала псевдонім «Віра», «Ліда». У 1942-му була назначена зв’язковою окружного провідника ОУН. 14 лютого 1946 року була засуджена Військовим трибуналом військ МВС Станіславської області за статтею 54-1 «а», 54-11 КК УРСР на 10 років позбавлення волі. Відбувала покарання спочатку в Кіровській області, згодом – в Мордовії та Новосибірській області. Там вийшла заміж за політв’язня. У 1956 році у подружжя народилася донька. Того ж року їй дозволили повернутися на батьківщину до с. Ямниця. Реабілітована 23.04.1992 року.

Левицька (Клюба) Марія Олександрівна – ветеран-учасник ОУН-УПА. Народилася 12 червня 1926 року в с. Ямниця. У 1942 році вступила до лав ОУН, мала псевдонім «Таня», «Лоза», вела розвідувальну роботу, керівник жіночої сітки районного проводу ОУН. Була засуджена 10.08.1946 року Військовим трибуналом військ МВС Станіславської області за статтею 54-1 «а», 54-11 КК УРСР до 10 років позбавлення волі. Відбувала покарання в Республіці Комі. Звільнена у серпні 1955 року. Реабілітована 4.08.1992 року.

 Карабін (Сулима) Єва Томівна – учасник ОУН-УПА. Народилася 20 серпня 1927 року у с. Загвіздя. У липні 1944 року вступила до лав ОУН, мала псевдонім «Мрія», перебувала на посаді станичної жіночої сітки ОУН с.Загвіздя, збирала продукти та гроші для членів міської організації ОУН. Була засуджена 25 квітня 1946 року Військовим трибуналом військ МВС Станіславської області за статтею 54-1 «а», 54-11 КК УРСР до 10 років позбавлення волі.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry