На Тлумаччині паводок знищив унікальний водяний млин, який “не добила” негода 2008 року (ФОТО)

Автор: Застава Максим

28 Чер, 2020 18:29

На Тлумаччині паводок знищив унікальний водяний млин, який “не добила” негода 2008 року (ФОТО)

У селі Нижнів негода, яка днями пройшла областю, знищила дерев’яний водяний млин, який побудували перед Другою світовою війною.

Читайте також: У мережі з'явилися неймовірні світлини осіннього ранку на Касовій горі (ФОТО)

Про це в соцмережі повідомив директор Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун.

Споруда стояла на потічку Млинівка, який за 150 метрів звідси впадає у річку Тлумач. У часи Радянського Союзу він належав до колгоспного майна, а за часів Незалежності перебував у спільній власності селян. У 2003 році млин зазнав серйозних пошкоджень і припинив роботу.

“За світлинами при огляді млина з 2006 року, в ньому ще були цільні механізми, які можна було відремонтувати, щоб молоти зерно. Але тоді з’явилося слово “нерентабельно”. Серйозно? Водяний млин, де жорна крутила сила води?. У 2008 році й без того старе водяне колесо було знищене під час повені. Та й доживав собі один з шести водяних дерев’яних млинів в Україні – потенційний туристичний магніт для села Нижнів. Й нікому не було до нього діла”, – пише Ковтун.

Традиційно, як пояснює Михайло Ковтун, все замикалося на тому, що млин знаходився уже на приватній ділянці й залучити кошти на його відновлення було важко.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry