На Тлумаччині жителі сіл влаштували польовий мітинг із палаючими шинами

Автор: Дубінець Вікторія

13 Жов, 2016 11:38

На Тлумаччині жителі сіл влаштували польовий мітинг із палаючими шинами

Жителі сіл Тарасівки і Грушки на Тлумаччині заблокували будівництво свинокомплексу.

Читайте також: Прикарпатські спортсмени позмагаються на Чемпіонаті України з легкої атлетики

Нещодавно на полях села Тарасівки, що межують із територією  Грушківської сільської ради, відбулася громадська акція спротиву з палінням автомобільних шин — так представники сільських громад виявляли свою позицію щодо вже розпочатого на їхніх землях будівництва свинокомплексу.

Попри те, що офіційно данського інвестора — агрофірму ТзОВ “Даноша” – означили лише як виконавця субпідрядних робіт, а замовником виступає місцеве фермерське господарствл “Гордійчук І. Г.”, майбутній комплекс із відгодівлі свиней на 12 тисяч голів селяни більшою мірою асоціюють із “Даношею”, яка, на їхнє переконання, таким чином  спростила своє входження на терени Тлумаччини як процедурно, так і фінансово, – пише газета Галичина.

“Будівництво свиноферми розпочали фактично на межі — в кінці грушківських земель і на початку тарасівських. Соціальна напруга в селі почалася з того, що люди побачили, як якісь трактори почали земляні роботи. Тарасівські селяни зовсім не були поінформовані про наміри будувати свинокомплекс.

Ми оперативно зібрали підписи людей з проханням припинити будівництво свиноферми в урочищі “Замлаки”, яке розташоване за кілометр від наших сільських обійсть поруч із невеличким потічком, що під час злив стає річкою і завдає шкоди не лише Тарасівці, а й сусіднім селам. За такої ситуації все, що буде на території свиноферми, змиє в Дністер. А ще в Тарасівці пробують реанімувати колишній невеличкий оздоровлювальний комплекс і відкрити реабілітаційний центр для учасників АТО. Тож свиноферма — не бажане сусідство.

Під час мітингу біля будівельного майданчика до нас приїхали представники районної ради і ми домовилися: до вирішення конфлікту фірма тимчасово припиняє будівництво свинокомплексу, а ми — будь-які мітинги”, – розповідає лідер тарасівської групи протидії будівництву свиноферми Анатолій Соловій.

Спочатку грушківський сільський голова не хотів коментувати ситуацію на диктофон, але потім передумав.

“Ще декілька років тому керівництво райдержадміністрації запросило інвесторів, зокрема фірму “Даноша”,  яка успішно провадить свою господарську діяльність у Калуському, Галицькому районах області та на теренах Тлумаччини.

Наш район — один з найбідніших в області і майже на 90% дотаційний. А звідки брати кошти? Їх ніколи не буде без потужних інвесторів. А агрофірма “Даноша” відома і в Данії, і в Польщі. Інвестори для будівництва свинокомплексів пригледіли кілька ділянок у нашому районі — в селах Нижневі, Олеші, Вікнянах, Озерянах, Хотимирі, Грушці. Всі санітарні норми витримують, а дозвільні документи — в порядку. Тепер готують майданчик для будівництва відгодівельного свинокомплексу на 12 тисяч голів свиней. Але одразу з’явилися проплачені люди із Тарасівки, які зчинили бунт у нашому селі”, – коментує ситуацію голова Грушківської сільської ради Ігор Худицький.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...