На уроках історії будуть більше говорити про Голодомор, УПА та депортацію татар

Автор: Турій Роман

08 Aug, 2014 12:35

Поділитись публікацією
На уроках історії будуть більше говорити про Голодомор, УПА та депортацію татар

Колегія Міністерства освіти і науки України опублікувала для ознайомлення проект змін до програми з історії України для учнів 10-11 класів. Акцент будуть робити на історичній правді, яка інколи замовчувалася, а деколи проходила оглядовими темами.

Наразі надіслані зміни узагальнені та повторно виносяться на громадське обговорення. Пізніше для схвалення вони будуть винесені ще й на розгляд Колегії Міністерства освіти і науки України, передає Zaxid.net. 

У програмі історії України для 10 класу запропоновано під час вивчення теми Голодомору основний акцент зробити на геноциді українського народу.

До програми з історії України для 11-класників пропонують внести теми Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 р., розширити розділ про діяльність ОУН та УПА, додати теми про польсько-український конфлікт у роки війни та створення Української головної визвольної ради. Також запропоновано внести до підручників тему про депортацію кримських татар і виселення з Криму  представників інших національностей (греків, вірмен), яка раніше детально не вивчалась.

Що стосується історії післявоєнного часу, з учнями планують більше говорити про придушення визвольного руху, участь українських політв’язнів у повстаннях у сталінських концтаборах 1953-1954 рр та діяльність українських  дисидентів.

Наразі запропоновані зміни не є остаточними, але в Міністерстві освіти і науки запевнили, що нова  програма буде готова до початку навчального року. Також зміни планують внести не тільки у програму для старшокласників, а й учнів 5-9 класів.