На Великому адронному колайдері розгледіли невідому науці частку матерії

Автор: Вадим Войтик

17 Dec, 2015 02:05

Поділитись публікацією
На Великому адронному колайдері розгледіли невідому науці частку матерії

Вчені провели прес-конференцію колаборацій Великого адронного коллайдера (ВАК), на якій розповіли про перші результати після його перезапуску. Зокрема, вони підтвердили інформацію про слабкий сигнал розпаду невідомої частки.

Про це повідомляє New Scientist.

Інформація про можливе відкриття другого Бозона Хіггса була поширена минулого тижня, але офіційного підтвердження вона не знайшла. Тепер же вчені підтвердили слабкий сигнал близько 750 гігаелектронвольт, який може вказувати на розпад важкої частки на два гамма-фотони. Вчені планують продовжити свої дослідження та уточнити отримані результати.

Бозон Хіггса − гіпотетична масивна частинка, квант відповідного (хіггсовского) поля, що виникає в теоретичних моделях зі спонтанним порушенням симетрії (в тому числі і в Стандартній моделі) і відповідального за виникнення мас у елементарних частинок. Перший бозон Хіггса масою близько 125 гігаелектронвольт був відкритий у липні 2012 року.

Великий адронний колайдер був закритий на ремонт у 2013 році. За 2 роки фахівці мали модернізувати установку і підготувати її до роботи на більш високих енергіях.