На Верховинщині чотири роки не можуть добудувати ліцей (ФОТО, ВІДЕО)
18 Вер, 2021 10:12
Впродовж чотирьох років триває будівництво нового корпусу ліцею у Красноїллі на Верховинщині. Через це учні навчаються у непристосованих приміщеннях.
Директорка закладу Марія Шкіндюк кореспондентці Суспільного розповіла, що гроші на добудову обласна рада спрямовує щороку, передає “Галка”.
За її словами, ремонтні роботи відкладають через те, що не можуть провести тендер. Будувати новий корпус ліцею у Красноїллі розпочали у 2017 році.
“Тут має бути спортзал, має бути актовий зал. Поки що мені відомо, що вклали в цей об’єкт 5 млн грн. Цього року має продовжитися будівництво. Державний фонд регіонального розвитку виділив нам із січня 18 млн грн на цей рік, але, на жаль, з тими тендерами якось там так відбувається, що й досі не оголосили переможця”, — говорить Марія Шкіндюк.
Через опади перший поверх корпусу, який вимурували, почав руйнуватися. Та причина цього — не тільки в опадах, розповів заступник директора з господарської частини Василь Пуршега.
“По-перше, привезли неякісну цеглу і поставили її. Приїжджала прокуратура, взяли на аналізи. Вони будуть з’ясовувати. Кажуть, що така цегла не підходить. І так зробили. Вони думали, що ми тут живемо, у віддалених селах, що тут ніхто не побачить. І так воно пройде їм, але так не вийшло. Бачите самі — воно все розсипається”, — сказав Василь Пуршега.
На забудовника та працівника технагляду, які вели будівництво, вже відкрили кримінальні провадження, повідомила речниця обласної прокуратури Іванна Федик.
“Директор будівельної компанії вносив недостовірні відомості в акти виконаних робіт. Він вносив туди роботи, які фактично виконані не були або були виконані не в повному обсязі. А працівник технічного нагляду не перевіряв ці роботи, а подавав на оплату, підписував акти виконаних робіт. Зараз триває судовий розгляд щодо них у кримінальному провадженні”, — розповіла Іванна Федик.
За її словами, згідно з висновком експертизи, сума збитків за роботи, які не виконали чи виконали не в повному обсязі будівельники, становить понад пів мільйона гривень. Зараз директору будівельної компанії обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а працівнику управління капітального будівництва оголосили про підозру.
Через недобудоване приміщення школярі навчаються у непристосованих для цього будівлях. Початкові класи розмістили у старому дерев’яному будинку школи. Вчителька Ганна Плитка каже, що через малі приміщення діти не можуть повноцінно займатися.
“Працюємо у 20 м². 16 учнів сидить в класі, де за санітарними нормами йде 2 м на одну дитину. Відстань від дошки в нас є 1,5 м, а повинно бути 3 м. Дуже важко нам працювати. Коли є робота в групах, то ми переставляємо парти, не можемо добре їх розмістити, щоб працювати так, як має бути. Якщо коврик розстелити, щоб діти могли гратися на ньому, то ми змушені виносити парти в коридор”, — сказала Ганна Плитка.
Третьокласниця Ірина Харінчук каже, що разом з однокласниками мріє про новий і просторий клас.
“Мрію, щоб наш клас став ширший, аби нам було дуже зручно вчитися, бо він тісний. Я хочу, щоб добудували школу. Було б більше місця, де погратися, перезуватися було би де”, — розповіла школярка.
За проєктом “Спроможна школа” минулого року спрямували 10 млн грн на ремонт закладу. За ці гроші, каже директорка ліцею Марія Шкіндюк, зробили ремонт у спортзалі, їдальні, лівому крилі ліцею, які були вражені грибком, а також поміняли систему опалення.
“Цього року чекаємо на гроші “Спроможної школи”. Плануємо зробити частину школи, яка ще вражена грибком. Там є кабінет англійської мови, швейної справи, майстерні, кабінет директора, приймальня, кабінет психолога і ще багато інших підсобок. А також треба зробити другий поверх, на якому також є неполадки”, — каже Марія Шкіндюк.
Щоб дізнатися, чому корпус школи досі не доробили та не здали в експлуатацію, кореспондентка Суспільного надіслала інформаційний запит у департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської області. У відповіді на нього Суспільному повідомили, що ця інформація належить до компетенції департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури і запит перенаправили туди. Відповіді на нього Суспільне не отримало, а керівництво департаменту протягом чотирьох днів на телефонні дзвінки кореспондентів не відповідало.