На відновленій кафедрі у Франківську готують медиків-військовиків

Автор: Людмила Баран

14 Apr, 2015 16:01

На відновленій кафедрі у Франківську готують медиків-військовиків

В Медуніверситеті відновлює роботу кафедра військової медицини.

Про це йшла мова 14 квітня на прес-конференції керівництва Івано-Франківського національного медичного університету щодо підсумків роботи навчального закладу.

2010 року кафедра медицини катастроф та військової медицини була ліквідована, але штат вдалося зберегти.   На її базі утворили Кафедра екстреної та невідкладної медичної допомог.

Як розповів ректор Микола Рожко, коли почалися бойові дії у державі, університет й обласна рада звернулися зі спільним листом до уряду щодо повернення кафедри.

“Зараз є колосальна проблема в державі  щодо нестачі воєнних кадрів, офіцерів запасу. Ми не готуємо їх зразу стріляти, лікар має виконувати свою роботу, а снайпер – свою”, –  сказав  ректор університету Микола Рожко,

25 березня цього року  вийшла Постанова Кабінету міністрів про відновлення кафедри воєнної підготовки і невідкладних станів.

Микола Рожко розповів, що три роки тому університет уклав угоду з Військовою-медичною академією міста Києва, згідно з якою за кошти студентів старших курсів готували офіцерів запасу. З 2 лютого ІФНМУ отримав дозвіл Мінстерства і почав готувати студентів на власній базі безкоштовно.

Це можливо у рамках дисципліни  за вибором “Військова підготовка”, які проводять на 5-6 парах, для  120 студентів першого курсу і близько 120 студентів другого і третього курсів.

“Однак ці студенти спочатку мусять проходити медичну комісію, щоб визначити чи вони зможуть витримати фізичне навантаження”, – зауважила перший проректор Ганна Ерстенюк.

Вона додала, що восени  буде новий план,  і  цю дисципліну викладатимуть, як усі інші, в межах навчального часу.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry