На вихідних в Івано-Франківську відбудеться “Свято винограду і вина”

Автор: Людмила Баран

28 Aug, 2014 15:13

Поділитись публікацією
На вихідних в Івано-Франківську відбудеться “Свято винограду і вина”

На площі Ринок 30-31 серпня пройде фестиваль під гаслом “Якщо хочеш бути щасливий – посади виноградну лозу!”. 

Як зазначили на прес-конференції 28 серпня організатори, основною метою свята є відновлення та популяризація виноградарства на Прикарпатті. Крім того, вони хочуть  донести ідею, що споживання вина – це культура.

“Свято винограду і вина” розпочнеться о 12 год 30 серпня на площі Ринок урочистим відкриттям. Гостей свята вітатимуть організатори та поважні гості, і відбудеться благословення дійства.

Впродовж фестивалю запланована дегустація винограду. Професійний склад дегустаційної комісії визначатиме переможців у номінаціях: “найкрасивіше гроно”, “найважче гроно” та “найсмачніший виноград”. Переможці будуть нагороджені цінними подарунками. Під час дегустації аматорських вин дегустаційна комісія визначатиме кращі зразки серед сухих, напівсолодких та десертних вин.

Також відбудеться конференція-семінар “Виноградарство на Україні. Відомі виноградарі України візьмуть участь у обговоренні важливих питань у своїй сфері.

Гості свята матимуть змогу скуштувати різні сорти винограду, вирощені на Прикарпатті, а також –  вина виноробів-аматорів та відомих торгівельних марок України. Передбачені й інші пригощання: карпатська кухня, мед та медові напої, продукти сироваріння.

Під час фестивалю виступатимуть  виконавці та колективи: муніципальний естрадно-симфонічний оркестр, «Бревіс», «Кватро Корде», Капела бандуристів, вихованці Першої вокальної школи Ірини Батюк та інші.

Крім того, дипломовані винороби проведуть майстер-клас і поділяться з усіма охочими секретами приготування вина в домашніх умовах. Організатори – клуб “Виноградарі Прикарпаття” – переконані, що вино яке виготовлене власними руками є найсмачніше та найкорисніше. Вони радять споживати тільки якісне натуральне вино.