На війні загинув музикант, активіст та пластун Андрій Чепіль з Івано-Франківська

Автор: Зелінська Тетяна

04 Oct, 2023 10:13

Поділитись публікацією
На війні загинув музикант, активіст та пластун Андрій Чепіль з Івано-Франківська

Офіційно підтвердили загибель воїна, музиканта та активіста Андрія “Кріса” Чепіля, який разом зі побратимами 28 червня 2023 року потрапив під ворожий обстріл поблизу села Роботине на Запорізькому напрямку.

Про це “Галці” повідомили у місцевому осередку Пласт.

Андрій Чепіль Належав до Пласту з 2001 року спільно зі старшим братом Віталієм і молодшим Орестом. В курінному проводі був фотографом. Активіст багатьох пластових подій, вишколів, мандрівок, акцій. Активно пластував орієнтовно до 2008 року, проте згодом на запрошення завжди долучався до пластових подій.

Навчався в ЗОШ №10 в Івано-Франківську та місцевій дитячій музичній школі №2 ім. Василя Барвінського по класу кларнета, паралельно опановуючи саксофон та фортепіано. З дитинства відвідував гуртки з народних танців, футболу та шахів.

Вищу освіту здобув у 2015 році закінчивши Івано-Франківський Національний технічний університет нафти і газу як інженер-механік газопроводів, та магістр за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

Під час навчання був головою Івано-Франківського осередку «Студентського братства», та членом Мальтійської служби допомоги. Активний у громадському житті. Активний учасник Революції гідності.

Музикант. Саксофоніст та вокаліст. Проходив строкову службу у військовому оркестрі почесної варти при президентському полку. Учасник кавер гуртів «Frisson Band», «Smerichka». Трембітар у фолькрок гурті «КОРАЛЛІ». Періодично працював сноуборд інструктором на гірськолижному комплексі «Буковель».

Восени 2021 року одружився з музиканткою Богданою Кінаш.

Після повномасштабного російського вторгнення в березні 2022 року мобілізований до війська. Спершу брав участь у бойових діях на Харківщині, біля Ізюма та Куп’янська, як кулеметник в одному з підрозділів ЗСУ. Згодом з власної ініціативи був переведений до 47-ої окремої механізованої бригади «Маґура». Брав участь у спеціалізованих військових навчаннях у Німеччині, де здобував навики роботи на бойовій машині «Бредлі». Був головним сержантом взводу, командиром бойової машини, та виконував обов’язки командира взводу.

Загинув 28 червня поблизу села Роботине на Запорізькому напрямку ще з трьома побратимами під час виконання бойового завдання по штурму ворожої позиції. Другій групі не вдалося забрати відразу тіла загиблих через щільний вогонь. Це вдалося зробити аж через чотири тижні, коли лінія бойових зіткнень була відсунута в сторону ворога. Бойові побратими ризикуючи життям, забрали залишки тіл, які наприкінці липня були віддані на ДНК експертизу.

Після цього понад два місяці тривали процедури зі встановлення результатів генетичної експертизи, та експертизи збігів ДНК, які остаточно визначили залишки тіла Андрія.

Інформація про дату та місце поховання буде повідомлена найближчим часом.

Фото: Пласт

Читайте також: У Франківську попрощалися з музикантом, пластуном, активістом та воїном Андрієм Чепілем (ФОТО)