На ВО «Карпати» простої – через світову кризу завод не має достатньо замовлень

Автор: Турій Роман

08 Жов, 2021 08:03

На ВО «Карпати» простої – через світову кризу завод не має достатньо замовлень
Світова автоіндустрія потерпає від нестачі чипів, саме через них провідні виробники автомобілів змушені скорочувати, а іноді навіть і зупиняти виробництво.
Наприклад, у лютому Ford припинив виробництво автомобілів на заводах Німеччини. У березні Nissan – у США та Мексиці, а Toyota – в Чехії. У квітні Hyundai зупинив роботу головного підприємства в Південній Кореї, а Honda – в США, Канаді та Мексиці. У травні настала черга заводів General Motors в США і Канаді.
У вересні ж чеський автовиробник Skoda Auto призупинив виробництво саме через нестачу чипів. Відповідно торкнулася криза і державного підприємства ВО «Карпати».
«Наше підприємство виробляє кабельно-провідникову продукцію до автомобілів Skoda та Opel. Кожного тижня ми отримуємо замовлення на продукцію. Проте, якщо інші заводи в Європі стоять через відсутність чипів, то і ми змушені стояти, бо не отримуємо замовлень. На жаль, не може бути так, що заводи, які виготовляють складові до авто стоять, і лише ВО «Карпати» працює, бо всі заводи між собою пов’язані і працюють на єдиний результат – виготовлення машини», – розповідає начальник виробництва Володимир Кицька.
Звісно, ситуація непроста, але вона не залежить від керівництва підприємства, яке зі свого боку робить все для того, щоби зберегти колектив, який на заводі працює роками, інформує “Галку” пресслужба заводу.
«Щоби не звільняти працівників, ми їм на час відсутності замовлень оформляємо простої. Час простоїв підприємство компенсує. Так, це невеликі кошти в порівнянні з тим, що вони могли би заробити, якби працювали, але ми постійно ведемо перемовини з іноземним партнерами-замовниками, щоби ці виплати збільшити, що нам частково вдалось зробити, – говорить начальник відділу персоналу та ОРД Оксана Івасів, і додає – Зараз маємо плинність кадрів на деяких проектах, в першу чергу там, де немає стабільних замовлень. Ми ставимося до працівників, які йдуть, із розумінням, адже їм треба утримувати сім’ї. Багато наших працівників говорять при звільненні, що зараз змушені поїхати на заробітки за кордон, але обіцяють повернутися як тільки ситуація стабілізується».
Оскільки ці працівники звільняються, підприємство потребує нових. Але прийняти абсолютно всіх бажаючих завод не може, оскільки є специфіка виробництва.
«Фахівці відділу персоналу проводять підбір кадрів відповідно до вимог. Майбутні працівники повинні мати хороший зір, добру моторику рук. Є позиції, на яких необхідне уміння працювати з комп’ютером. Тому, на жаль, не можемо взяти на роботу всіх бажаючих, бо мова йде про автомобілі, про безпеку, і ми маємо відповідально ставитися до виготовлення замовлень», – розповідає Оксана Івасів.
Разом з тим варто додати, що ВО «Карпати» є державним підприємством, тому всі працівники користуються соціальними гарантіями, згідно чинного законодавства – мають оплачувані відпустки, лікарняні, доплати за роботу у вечірній та нічний час. Також для працівників підприємства організоване безкоштовне довезення та часткова компенсація за харчування.
На підприємстві з оптимізмом дивляться в майбутнє і очікують, що ситуація, яка скалася із дефіцитом чипів, буде вирішена найближчим часом. І в цьому зацікавлені виробники автомобілів у всьому світі.
Нагадаємо, на ВО “Карпати” працює близько 3,5 тисяч людей.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...