На Західній Україні відкривається мережа електричних заправок

Автор: Вадим Войтик

21 Dec, 2014 12:45

На Західній Україні відкривається мережа електричних заправок

В Україні відкриваються 34 нових електрозаправних пункти. Всі заправки перебувають на території АЗС ОККО при мережі дорожніх ресторанів La Minute і розкидані по всій Україні.

Щоб підзарядитися, потрібно просто попросити в офіціанта відповідний тип кабелю. Ініціатором проекту стало українське співтовариство власників і фанів електрокарів Tesla Club Ukraine. Як повідомив засновник клубу Назар Шимоне-Давида, заряджати електрокари на цих станціях можна абсолютно безкоштовно.

Станції будуть універсальними для всіх моделей електрокарів і встановлюються на основних автомобільних артеріях країни. За словами Назара, більшість станцій вже кілька днів працюють, хоча офіційна презентація запланована в Києві на 23 грудня.

У Київській області всього сім пунктів електрозаправки. Ще сім – у Львівській, п’ять у Дніпропетровській, три в Рівненській, по дві у Волинській, Одеській, Харківській та Черкаській, і по одній в Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській та Полтавській областях. Подивитися їх розміщення можна на мапі сервісу PlugShare. Чи будуть будувати станції на Сході України, поки не повідомляється.

Виробництвом зарядних пристроїв для електрокарів, за даними «Тесла-клубу», займається українська компанія E-Line в Дніпропетровську. Компанія також виготовляє кабелі з української міді і планує розгорнути мережу власних фірмових заправок в Україні. У 2015 році E-Line обіцяє встановити по кілька станцій у Дніпропетровській, Київській, Львівській та Одеській областях.

Tesla Club Україна є спільнотою власників і любителів автомобілів Tesla, які живуть і / або працюють в Україні. Клуб не є афілійованим представництвом компанії Tesla Motors, а його найменування, символи та опису використовуються лише для ідентифікації. Втім, у клубі складаються не тільки фани автомобілів Tesla, але електрокарів або гібридів інших автоконцернів.

Нагадаємо, автоконцерн Tesla Motors планує розгорнути в Україні мережу своїх фірмових заправних станцій для електрокарів Supercharger, яких поки налічується всього 220 по всьому світу. На сайті компанії опублікована карта мережі, на якій видно, що в 2016 році Tesla Motors планує обладнати дві заправки у Київській та Львівській областях. Втім, компанія зазначає, що точне розташування і дата запуску електрозаправок можуть змінитися.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry