На захист “бідних” райрад: обласна рада звернулася до Президента та ВРУ, “Слуги народу” утримались
19 Лют, 2021 11:31
Облрада звернеться до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та обласних рад щодо незабезпеченості коштами на утримання райрад області.
Рішення про звернення депутати схвалили 19 лютого на засіданні четвертої сесії обласної ради восьмого демократичного скликання, пише “Галка“.
“Вибори пройшли, райони утворили, але ні повноважень, ні забезпечень немає. Ми прорахували й створили відповідне звернення”, – каже заступник голови обласної ради Микола Палійчук.
Він додає, недостатність обсягу коштів для фінансування діяльності районних рад за рахунок джерел доходів, що визначені Бюджетним кодексом України, унеможливлює здійснення районними радами повноважень, що регламентовані діючим законодавством України.
Бюджетним кодексом України в частині затвердження нового складу доходів районних бюджетів визначено, що основним бюджетоутворюючим податком для наповнення бюджету є надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, засновником яких є районні ради.
“Виходячи з таких «прогнозів», у 2021 році доходи загального фонду районних бюджетів області складуть: Верховинського – 112,2 тис. гривень, Калуського – 87,7 тис. гривень, Коломийського – 101,0 тис. гривень, Косівського – 400,0 тис. гривень, Надвірнянського – 425,0 тис. гривень, Івано-Франківського – 120,0 тис. гривень.
Водночас тільки на утримання апарату шести районних рад Івано-Франківської області необхідні видатки в сумі 40,0 млн гривень, з яких 90 відсотків (36,0 млн гривень) – це видатки на оплату праці з нарахуваннями, при тому, що дохідна частина цих бюджетів на 2021 рік передбачається у розмірі 1,2 млн гривень або лише 3% до необхідної суми”, – йдеться у зверненні.
Незабезпеченість коштами по Верховинському районному бюджету складе 4,7 млн гривень, Калуському – 6,8 млн гривень, Коломийському – 7,0 млн гривень, Косівському – 3,8 млн гривень, Надвірнянському – 7,4 млн гривень, Івано-Франківському – 9,0 млн гривень.
“Звертаємося з вимогою внести зміни до Бюджетного кодексу України в частині зарахування податку на доходи фізичних осіб у таких пропорціях: до державного бюджету – 20%, обласних бюджетів – 15%, районних бюджетів – 5%, бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад – 60%”, – зазначається в документі.
Завдяки таким змінам у бюджетному законодавстві до районних бюджетів області буде додатково залучено понад 312,0 млн гривень, в тому числі до Верховинського – 3,5 млн гривень, Івано-Франківського – 160,6 млн гривень, Калуського – 65,7 млн гривень, Коломийського – 46,6 млн гривень, Косівського – 8,0 млн гривень, Надвірнянського – 27,6 млн гривень.
Фракція “Слуга Народу”вирішила утрималася від голосування за це рішення.
За словами депутатки Надії Левконович, не є об’єктивною сума, яка необхідна на утримання апарату.
“Я бачив ці дні, як керівництво обласної ради намагається якимось чином разом з керівниками районних рад вирішити це питання. Там є люди наші, їх обрали! Там є практично представники всіх фракцій, які є тут – в обласній раді. І цей варіант компромісний. Ми довго сперечалися, ми боїмося чи центральна влада не поступить хитренько і тих 5% не забере своїх поступлень, а з громад. Ми в процесі боязні, ми не знаємо, як воно буде насправді, але ми запропонували хоч якийсь варіант. І сьогодні фракція “Слуга народу” виступає і каже, що проти. Тоді давайте взагалі не голосувати, може вони щось знають?
Це доведено до абсурду! Завалити те, що було запропоновано, хоча йшла нормальна реформа, не пропонують нічого нового, провели вибори. Люди задають нам логічне питання: “Чим займатиметься районна рада?”, – каже депутат від “Європейської солідарності” Роман Ткач.
Після емоційного обговорення рішення таки прийняли. “За” проголосували 69 обранців, 10 – утрималися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сесія на морозі: райради Прикарпаття вимагають у президента й уряду забезпечити їх фінансуванням (ФОТО)