На зарплату медикам області до кінця року не вистачає понад 35 мільйонів гривень

Автор: Людмила Баран

09 Гру, 2016 14:28

Поділитись публікацією
На зарплату медикам області до кінця року не вистачає понад 35 мільйонів гривень

В Івано-Франківській області 35, 4 мільйона гривень не вистачає на зарплати працівникам медичної галузі. Медична субвенція, яка нещодавно надійшла в область з державного бюджету, є недостатньою,щоб повністю погасити заборгованість.

Про це повідомила на засіданні обласної ради 9 грудня Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів обласної адміністрації.

Вона сказала, що в ОДА провели наради з представниками районів, щоб із тамтешніх бюджетів спрямували додаткові кошти на зарплати працівникам охорони здоров’я.

«Думаю, що до кінця року зарплата буде виплачена у повному обсязі», – заявила Мацькевич.

Питання про стан виплат зарплат працівникам бюджетної сфери обласна рада розглядає вже чи не вп’яте за цей рік.

За словами Ірини Мацькевич, протягом року, щоб погасити нестачу із зарплати працівникам бюджетної сфери з власних ресурсів місцевих бюджетів було спрямовано 138, 7 мільйона гривень. 198, 2 мільйонів – додатковий ресурс з державного бюджету.

Чиновниця пояснила, що причина заборгованості у тому, що медична та освітня субвенція не покриває видатки сфери через велику мережу закладів. Вирішити проблему, на її думку, можна з допомогою таких непопулярних заходів, як оптимізації кількості ліжкомісць у лікарнях, скорочення штату тощо. Наразі в області з цим  зволікають.