На зборах депутати області проголосували за звернення до Кабміну щодо батальйону “Прикарпаття” і за заборону Партії Розвитку
13 Сер, 2014 13:58
Депутатів скликали 13 серпня на екстрене засідання, але прийшло тільки 56 обранців. Зустріч відбувалася у форматі зборів.
Читайте також: У Франківську запрацював об’єднаний кластер з чотирьох медзакладів: перші результати й плани
Не з’явився також Василь Скрипничук. За словами його заступника Олександра Левицького, голова обласної ради захворів.
Позачергове засідання 13 серпня скликали на вимогу громадськості після загибелі в зоні АТО бійця 5-го батальйону територіальної оборони Володимира Данилюка. Родички бійців батальйону Прикарпаття хотіли, щоб обласна рада допомогла бійцям, тому вони були розчаровані відсутністю 57 депутатів. Засідання почалося зі спільної молитви.
Військовий комісар Ігор Павлюк сказав у своєму виступі: “Я прихиляю голову перед нашими військовослужбовцями. Загинув наш солдат, який з честю і гідністю виконував свій обов’язок. Мені важко говорити”. Проте, родичі хотіли почути від нього більше.
Присутні на зборах 56 депутатів проголосували за проект листа до Кабінету міністрів, в якому наведені вимоги щодо належного забезпечення П’ятого батальйону “Прикарпаття”. Також прийняли проект про заборону легалізації та роботи на території області Партії розвитку.
Ініціаторам останнього був депутат Юрій Романюк. Він стверджує, що нова партія фінансуватиметься за гроші Львовчкіна, Фірташа, Путіна і відстоюватиме антиукраїнські інтереси. Однак на зборах він запропонував не голосувати, а дочекатися засідання сесії, щоб рішення мало силу. Тим не менш, на зборах прийняли цей проект одноголосно.
Віктор Неміш висловив пропозицію, щоб імена всіх, хто не прийшов на засідання, опублікували. Цю вимогу громадськість зустріла оплесками.
Після голосування депутатів родичі прикарпатських бійців виступили із заявами, що П’ятий батальйон територіальної оборони перебуває у небезпеці, і того, що робить для нього обласна влада, недостатньо.
Депутат Дмитро Захарук заявив, що група жінок не може виступати від імені цілого батальйону, в якому є більше 400 бійців.
Виступив представник Правого сектору, який сказав, що бійці інших батальйонів беруть участь в бойовихдіях без достатнього забезпечення і не скаржаться, а батальйон “Прикарпаття” зовсім не воює. Сварка між родичами бійців БТО “Прикарпаття” і представниками Правого сектору продовжилася біля виходу з адмінбудівлі.