Наблизити мешканців до влади та сприяти цифровізації: на Прикарпатті оберуть 20 громад для впровадження громадських технологій (ФОТО)

Автор: Застава Максим

15 Кві, 2021 11:47

Наблизити мешканців до влади та сприяти цифровізації: на Прикарпатті оберуть 20 громад для впровадження громадських технологій (ФОТО)

15 квітня у Франківську презентували проєкт «Впровадження інструментів громадських технологій у процесах прийняття рішень місцевого розвитку ТГ Прикарпаття.

Читайте також: На Коломийщині створять сорокакілометрову мережу зелених туристичних маршрутів

Його мета – впровадження громадських технологій та цифрових інструментів у громадах області, що дозволить отримати суспільну користь, створивши при цьому передумови для покращення управління територіями та підвищення залученості мешканців до процесу прийняття рішень.

«Коронавірус не тільки змінив тренди, але й створив нові. Ще два роки тому навчання та роботу онлайн ми сприймали як далеку перспективу. А сьогодні це вже наша реальність. ТГ та органи влади також мають адаптуватися до вимог часу. Диджиталізація та цифровізація стають неминучими в їх роботі», – наголошує виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, пише «Галка».

На його переконання, децентралізація дала можливість громадам самостійно управляти своїм економічним, просторовим розвитком, надавати якісні послуги мешканцям. І тут важливим елементом стало залучення жителів та використання їх потенціалу в прийнятті рішень. Тож, цей проєкт допоможе обраним 20 громадам опанувати інструменти управління територіями на основі комплексів даних, громадських технологій та цифрових інструментів.

«Буде відібрано 20 громад, віднині вони зможуть подаватися для участі в проєкті. Але загалом ми будемо відкриті для усіх ТГ, тому ми не обмежуємося лише відібраними. З кожною охочою із 62 громад ми готові працювати. В основі відбору – мотивація і спроможність громад. Але основне, на що звертатимемо увагу – це їхнє бажання. Триватиме проєкт пів року, його вартість – понад пів мільйона гривень», – додав Мельничук.

Завдання проєкту:
– розвиток організаційного потенціалу та спроможності посадових осіб ТГ області для підвищення ефективності та якості управління територіями з використанням сучасних цифрових інструментів громадських технологій;
– залучення інтелектуального капіталу до процесу управління територіями Івано-Франківської області та покращення процесів прийняття обґрунтованих рішень на місцевому рівні, орієнтованих на людину.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА з питань цифрових трансформацій Богдан Футерко каже, що це надзвичайно важливий проєкт, адже Україна має всі шанси стати першою безпаперовою державою у сфері документообігу.

Проєкт передбачає:

1. Встановлення необхідних програмних комплексів та підготовка посадових осіб ТГ до використання ІТ-інфраструктури для кращого управління територіями, зокрема до єднання до платформи електронної демократії.
2. Проведення відкритої лекції для жителів громад на тему «Суспільний інтелект і управління територіями».

Керуючий справами виконавчого комітету Печеніжинської селищної ради ТГ Роман Шупяк зазначив, що цифровізація – це майбутнє кожної громади:

«Після об’єднання перед кожною ТГ виникло багато питань, що робити з великою кількістю інформації, яка залишилася від старих селищних рад. Її потрібно систематизувати, об’єднати та накопичувати. При цьому треба, щоб було зручно з нею працювати. Всі документи мають бути оцифровані, має бути реєстр, аби всі послуги надавалися швидко. Для цього у кожній громаді створюються певні програмні комплекси».

Очікується, що громади Прикарпаття отримають доступ до необхідних цифрових інструментів громадських технологій, необхідні знання та навички управління територіями на основі цих технологій та налагодять кращий взаємозв’язок громадян та місцевої влади у вирішенні різноманітних соціально важливих проблем.

Щоб взяти участь у проєкті громадам необхідно зареєструвати заявку за посиланням https://cutt.ly/5c02Kg9.

Організовує ініціативу Місцева Асоціація органів місцевого самоврядування «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...