Начальника калуського ТЦК і СП підозрюють у системному хабарництві: поліція та СБУ (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

22 Sep, 2023 14:19

Поділитись публікацією
Начальника калуського ТЦК і СП підозрюють у системному хабарництві: поліція та СБУ (ФОТО)

На хабарі викрили начальника калуського районного ТЦК. Посадовець забезпечив видачу військовозобов’язаному свідомо неправдивої довідки з відстрочкою від призову. За свої послуги чоловік отримав 2000 доларів.

Про це пише Галка з посиланням на обласну поліцію.

Правоохоронці встановили, що 44-річний полковник налагодив постійно діючу схему хабарництва. Чоловік, використовуючи службове становище, забезпечив ухилянта свідомо неправдивою довідкою військово-лікарської комісії, щодо тимчасової непридатності до військової служби. За це отримав 2000 доларів США. 

Правоохоронці провели численні обшуки за місцем проживання та в офісах, які належать чоловіку. Вилучили мобільний телефон та гроші.

Полковнику оголосили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою.

Наразі правоохоронці встановлюють інших осіб, причетних до злочинної діяльності, а також перевіряють причетність підозрюваного до вчинення інших аналогічних злочинів. 

СБУ інформує, що затриманий системно «вирішував питання» з місцевою ВЛК про визнання військовозобов’язаних тимчасово непридатними до служби. Це давало можливість чоловікам безперешкодно виїхати за кордон.
Свої послуги фігурант оцінював у суму від 1 до 3 тисяч доларів. Гроші від клієнтів отримував виключно через посередників. Далі лікарі ВЛК забезпечували замовників пакетом медичних документів про наявність у них «тяжких» хвороб, і “клієнти” могли виїхати закордон.

СБУ та поліція провели обшуки за місцями роботи і проживання начальника РТЦК та СП, а також у кабінетах його імовірних спільників і працівників ВЛК.

Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили:
▪ 20 тис. доларів США;
▪ мобільні телефони та сімкарти;
▪ медичну та іншу документацію, що підтверджує причетність фігурантів до протиправної діяльності.