Національною премією відзначили сквер поблизу Ратуші (ФОТО)

Автор: Застава Максим

29 Sep, 2020 12:37

Національною премією відзначили сквер поблизу Ратуші (ФОТО)

Днями франківський проєкт став лауреатом Першої національної премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну.

Читайте також: Фестиваль міських культур за два з половиною мільйони хочуть влаштувати у Франківську

У номінації «Кращий реалізований об’єкт громадського простору» у категорії «Сквери, бульвари» дипломом та пам’ятним знаком лауреата ІІІ ступеню відзначений «Сквер із пам’ятним знаком на честь першої української церкви Святого Воскресіння (1670) в Івано-Франківську». Він був виконаний авторським колективом у складі скульптора Степана Федорина, архітектора Володимира Гайдара, а також співавтора та представника організації виконавця робіт з виготовлення пам’ятного знаку Сергія Полуботька, повідомляють на сторінці Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності у фейсбуці.

Оцінювало номінантів Першої національної премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну поважне міжнародне журі. До його складу входили відомі урбаністи, ландшафтні архітектори та дизайнери з Латвії, Ірландії, Бельгії та України. Вручення відзнаки відбулося у Львові.

Довідково. Ідея пам’ятного знаку Першій українській церкві в Івано-Франківську полягає в створенні візуального «повітряного» образу силуету церкви, утвореного взаємним перетином чотирьох вертикальних металевих листів з наскрізними прорізами заданої конфігурації. Колір та фактура скульптурної композиції – природний колір кородованої сталі, рівномірність якого забезпечена спеціальною обробкою кислотою.

В контексті встановлення пам’ятного знаку і було розроблено та виконано проєкт комплексної реконструкції скверу, композиційним центром якого є власне пам’ятний знак, розташований на перетині пішохідних доріжок. Основна композиційна вісь сприйняття зорієнтована на пішохідну доріжку, що веде до площі Ринок, перпендикулярно до проїжджої частини. Фоном для скульптурної композиції є існуюча забудова вул. Страчених та Вірменської.

Пам’ятний знак і сквер на місці, де була перша церква в Станіславові, було облаштовано до 350-річчя Івано-Франківська. У 2019 році композицію було доповнено копією наріжного каменю церкви та анотаційним стендом.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry