Національний тиждень читання стартував в Україні: як долучилися прикарпатцям

Автор: Застава Максим

13 Гру, 2021 16:44

Поділитись публікацією
Національний тиждень читання стартував в Україні: як долучилися прикарпатцям

13 грудня в Україні стартував перший Національний тиждень читання, організований Українським інститутом книги Міністерством культури та інформаційної політики.

Читайте також: 100 хрестів часів Першої світової оновили на військовому кладовищі в Калуші (ФОТО)

Протягом тижня, з 13 до 19 грудня, понад 100 українських видавництв, книгарень та бібліотек під спільною айдентикою акції будуть здійснювати активності різного формату — від інформаційного до комерційного, — аби закликати українців до придбання українських книжок і знайти свою книжку, автора і формат читання, повідомляють в інституті книги.

“За даними Держстату та інших офіційних джерел, українці витратили на книжки сукупно не більше 800 млн грн у 2020 році. А середнє домогосподарство в Україні витрачає на книжки 55 грн на рік. Це дуже відрізняє українців від мешканців інших країн, на які ми хочемо бути схожими. Низький рівень читання (лише 27% українців є регулярними читачами) і купування книг перетворюється на низький рівень освіти та науки, незначну ефективність нашої економіки”, — прокоментувала причини проведення Національного тижня читання директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Взяти участь у національному святі читання може кожен охочий. Щоб взяти участь в цій акції особисто, можна:

  1. Написати пост у своїх соцмережах із рекомендаціями українських книжок (перекладних або від українських авторів), цінних саме для вас.
  2. Купити книжки у книгарні для когось у подарунок, для себе або для передачі в бібліотеку — і також розповісти про це у своїх соцмережах.
  3. Розповісти або написати історію про читання і книжки у вашому житті в соціальних мережах. Чому, як ви думаєте, читання та українські книжки важливі для українців?
  4. Сходити/записатися в бібліотеку самостійно або з малечею, обрати книжки для всієї родини та написати про свій досвід.

Також можна взяти участь разом з колегами або всією організацією. Наприклад:

  1. Написати в соцмережах рекомендації книжок на тему, що є найбільш експертною для вашої організації.
  2. Закупити українські книжки в книгарні та подарувати їх в обрану вами бібліотеку і розповісти про це у соцмережах вашої організації.
  3. Влаштувати корпоративний флешмоб з походу в бібліотеки, книгарні або визначити найулюбленіші українські книжки працівників вашої організації.
  4. Або в будь-який інший креативний спосіб.

“У свої постах використовуйте спеціальну айдентику, яка є тут і тут, або фото книжок, а також гештеги акції #тижденьчитання і #знайдисвоюкнижку”, – радять організатори.

До слова, стартував Національний тиждень читання з оголошення результатів дослідження читання в Україні, здійсненого компанією Gradus Research.

Згідно з результатами, лише третина міського населення України активно читають книжки. Проте задля розваги й у вільному режимі до книжок звертаються близько 60% дорослого населення.

Сегментація респондентів показала дві великі групи: читачі (59%) та нечитачі (41%).

Теги: