Найбільша в історії: SpaceX у прямому ефірі зібрала ракету Starship (ВІДЕО)
07 Сер, 2021 13:47
Саме цьому прототипу належить здійснити орбітальний політ.
Читайте також: Ілон Маск запустив на орбіту 60 супутників для проекту StarX (ВІДЕО)
Компанія SpaceX завершила тестову збірку 120-метрової ракети-носія Starship, якій належить відправитися в перший орбітальний політ.
Це найбільша ракета, коли-небудь побудована для космічних польотів, пише N+1, передає “УНІАН”. Збірка на космодромі в Бока-Чіка, штат Техас, транслювалася наживо на Youtube.
Як зазначає видання, SpaceX розробляє Starship уже кілька років і за цей час випробувала не один прототип. Чимало з них вибухали, проте деяким вдалося злетіти та приземлитися.
Створенням прототипу SN20 компанія зайнялася навесні 2021 року. На початку серпня SpaceX оголосила про завершення роботи над 70-метровим прискорювачем з 29 киснево-метановими двигунами Raptor. Його привезли та встановили на пусковий майданчик.
Потім на майданчику встановили шість двигунів верхнього ступеня ракети та ще деякі деталі. У п’ятницю, шостого серпня, на прискорювач встановили верхній ступінь.
Після повної збірки ракету повинні були знову розібрати, випробувати обидва ступені окремо, зібрати та підготувати до пуску.
Дата початку орбітального польоту поки невідома. У майбутньому SpaceX планує використовувати систему Starship, зокрема, для польотів до Місяця і Марса.
Що таке Starship
Система Starship – це багаторазова двоступенева надважка ракета-носій, потенційно здатна виводити апарати на орбіту Землі, а також перевозити пасажирів між віддаленими містами за кілька десятків хвилин.
SpaceX розробляє її на заміну сімейству ракет Falcon. Система складається зі ступеня прискорювача Super Heavy і другого ступеня, який також називається Starship. Обидва ступені ракети повністю багаторазові та після зльоту зможуть повертатися на космодром або морську платформу.
У вересні 2020 року інженери компанії почали збирати перший прототип першого ступеня – Super Heavy, а в березні 2021 року почалося створення першого прототипу для орбітального польоту.