Найпоширенішим запитом в Україні є допомога в боротьбі з психологічними проблемами — ВООЗ

Автор: Єва Жасминова

03 Jun, 2022 18:09

Поділитись публікацією
Найпоширенішим запитом в Україні є допомога в боротьбі з психологічними проблемами — ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я працює над створенням програми психічного здоров’я в Україні, оскільки зараз найпоширенішим запитом є допомога в боротьбі з безсонням, тривогою, горем і психологічним болем.

Про це йдеться в офіційному пресрелізі організації, пише Суспільне. 

“ВООЗ співпрацює з офісом першої леді України Олени Зеленської над розробкою загальнонаціональної програми психічного здоров’я, доступної для всіх”, — сказано в заяві.

ВООЗ також подала оновлене Звернення щодо надання допомоги через надзвичайну ситуацію в Україні на 147,5 мільйонів доларів, щоб підтримати зростаючу гуманітарну потребу України.

Зазначається, що з цієї загальної суми 80 мільйонів доларів потрібні на підтримку всередині країни, таку як розподілення ліків та надання життєво важливих медичних послуг, а ще 67,5 мільйонів доларів потрібні на допомогу країнам, які приймають біженців, включаючи Польщу, Чехію, Молдову та Румунію.

Крім того, організація проводить навчання та тренінги для боротьби з наслідками війни – травмами, масовими жертвами, опіками, хімічним впливом тощо.

“ВООЗ робить усе можливе, щоб підтримати Міністерство охорони здоров’я України та надати необхідні медичні засоби та обладнання. Але єдині ліки, яких Україна найбільше потребує, – ті, які ВООЗ не може надати, – це мир. Ми закликаємо Російську Федерацію припинити війну”, — наголосив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.